1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

SEMS Beta v0.1

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga urankajtazi, 9 Qershor 2018.

Tags:
 1. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Sistem Elektronik per Menaxhimin e Studenteve i punuar me Django.
  Per momentin eshte ne fazat fillestare, priten te shtohen mundesi tjera, si paraqitja e provimeve etj.  Kodi mund te gjindet online ne lidhjen me poshte
  SEMS
   
  G4SHI, sp0nTeX, Gjer.g dhe 12 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bravo!
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 3. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Te lumte!
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 4. entor

  entor Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  28
  Aty ku i dergon ID-ne si parameter ne url eshte mire me e hashu paraprakisht. Pune e mire.
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 5. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Clean and simple, pom pelqen. :wink:
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  kam nje ide se ti i punon keto veq per qef jo me i shit, e po hup kohen vetes, ms me ju fut njaj pune tmadhe se me te shperbly tan jeten po rri tu ba gjana kot me kalu kohen .
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 7. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Asnjehere nuk eshte kot nese punon ne programim, sa me shum programom aq me i mire behesh, prandaj njohurit teorike duhesh mi qit ne kode. Projekte te ketilla jane gjithmon te mireseardhura dhe te ndihmojne ne anen profesionale.

  Ty mundet me tu dok ky projekt i kote, por dije qe ne kete projekte mund te futen edhe shum e shum funksione tjera, dhe neser pasi ta zhvillon sipas deshires, mundet ta shet edhe si produkt te gatshem.
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Krejt ndakort se msohesh po ma mire kyt koh me e investu ne dicka te vertet jo gjana pa lidhje. Ky e ka tregu se a i aft per gjana tvogla. Tash ka ardh koha per me zhvillu dicka te fort.
  Program per kompanit e bastev.
  Program per lokale me u lidh me kasen fiskale.
  Program me konkuru financen 5

  Mfal ama un jam ke gjanat serioze se koha a shum e qmume me u marr me gjana tvogla disa her se per 1 her 2 sprish pun ama jo me e ba rrug.
   
 9. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Faleminderit per komente.

  Kete sistem jam duke e krijuar ne kohe te lire dhe ne menyre qe te permiresohem ne Django.
  Se shpejti do ta vendosi online si demo, per momentin edhe nje foto po e vendosi.

  Kjo eshte nje dritare qe mund ti qaset vetem Admini (Superuser), ku mund t'i ndryshoj lendet per qdo semester.
  [​IMG]

  Gjithashtu diqka qe nuk e kam paraqit ne video eshte se mund te behen postime/lajmerime per student.
   
 10. entor

  entor Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shume pa kuptim ke fol.
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 11. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  @Lodvald eshte eksperienc vlla kjo me shume i jep avantazhe.

  E zejme qe fillon nje pune p.sh nje person i kerkon Uranit te beje nje program.

  Nese ke njohuri dhe jo eksperienc do ngelesh per nje kohe me te gjate para nje problemi.

  Nese ke eksperienc ti mund ta kesh qasur kete problem dhe e anashkalon lehte.

  Eshte si me msimet nese ben shume detyra ne provim e ke me te lehte se kur nuk ben detyra.

  Dhe ky eshte problemi i disa shqiptareve kerkojne te shkojne direkt te leku, meso ne fillim se vjen leku vet pastaj.
   
  boom3rang dhe urankajtazi pëlqejnë postimin.
 12. Torpedo

  Torpedo Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  3
  Super, me pelqen puna qe ke bere. Si nga frontendi edhe nga backendi.
  Nje pyetje kisha: perdor ndonje framework per frontendin? si psh boostrap, bulma.io, etj. Cfare perdor?
   
 13. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Faleminderit. Po kam perdor Bootstrap, pak jQuery dhe siq eshte cekur me lart, Django.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 14. Torpedo

  Torpedo Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po kpt, po me react merresh ? single page applications. Nje website si ai qe kishe bere ti do ishte super me react, qe eshte komplet ajax, ndryshon url-ja pa i bere load prap burimet.
   
 15. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Me ajax merrem mirepo je specifikisht me reactjs.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
  Torpedo pëlqen postimin.
 16. ThumperTM

  ThumperTM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  323
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ky verzion po me doket ma i mire se ai qe e ka pas UBT :p
   
  Torpedo pëlqen postimin.
 17. Torpedo

  Torpedo Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ne fakt te shumica e websiteve te ministrive jane shume kot / jo te qendrueshem / jo funksional / te vjeter!
   
  enneaa pëlqen postimin.
 18. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Perdorin akoma Google Sites! Damn!
   
 19. Gjer.g

  Gjer.g Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  84
  Pikë nga trofetë:
  43
  Shum mir e paske bo, qef me pa syni kit dizajn
   
  urankajtazi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...