1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Screen Scraping (website list)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga coycol, 29 Prill 2019.

 1. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  385
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje,
  A din dikush ndonje plugin apo Applikacion per Screen Scraping apo dicka te tille QE TE SCANOJ NJE LIST WEB FAQEVE PER NJE "VARIABLE" DHE TE TREGOJ " CILA NGA FAQET E KA ATE VARIABLE.

  Per me shum informacion : kam nje widget new WiX dhe nje list te webfaqeve qe 'Perdornin' kete widget dhe dua te dij sa prej tyre vazhdojn ta perdorin.


  Faleminderit per mirkuptimin, nese dikush ka ndonje sygjerim.
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by Jãşhť'Sşeriĕ, 30 Prill 2019
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Best Answer
  Code:
  [email protected]:~/ok# curl https://forum.itshqip.com/threads/screen-scraping-website-list.58747/ | grep "<title>"
   % Total  % Received % Xferd Average Speed  Time  Time   Time Current
                   Dload Upload  Total  Spent  Left Speed
   0   0  0   0  0   0   0   0 --:--:-- --:--:-- --:--:--   0 <title>Pyetje - Screen Scraping (website list) | Informatika Shqiptare</title>
  100 35289  0 35289  0   0  140k   0 --:--:-- --:--:-- --:--:-- 140k
  
  Code:
  https://www.google.com/search?q=php+curl+multiple+site+request
  
   
  coycol dhe @science pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...