1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sapo investova 11k euro ne mining paisje

Tema tek 'Ethereum' e hapur nga phoenix, 23 Gusht 2017.

 1. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,636
  Pëlqimet:
  702
  Pikë nga trofetë:
  243
  Afersisht 200 dollar veq fitim , tpagune rrymen.
   
  KALI-ALB dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
 2. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  @phoenix Tu ka bo shpija si termocentral shume po ndihet zhurma :D
   
  BlackEagle, phoenix dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,636
  Pëlqimet:
  702
  Pikë nga trofetë:
  243
  Hahah, hala smkallxove cili ke ti ,
  Kom marr masa ndaj zhurmes :D
   
 4. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  341
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  53
  @phoenix ej a munesh me ma sugjeru ni coin qe ta merr menja qe ka me ec shum ket vit :D
   
 5. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,636
  Pëlqimet:
  702
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nuk i dihet cili ka me hec ma shum , se do coin po arrijn do vlera mdhaja po pas 1 kohe po bijn shum .

  1 coin qe kam investu edhe eshte ma i sigurt eshte siacoin , edhe pritet me u rrit shum deri fund vitit.
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 6. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  1.Neo
  2.Onthology
  3.Zilliqa
  4.Icon
  5.Elastos
  6.Waltonchain
  7.Ark
  Etj.

  Keto per te ardhmen pritet te jene gjigante plus shume coins tjera , por jane ma shume long-term, jo per trading.
  Kjo liste nuk eshte veq kot e shkruar, por e analizuar mire edhe nga ekspert qe merren me to.
   
  BurimBushi, NANO dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 7. ahmet123

  ahmet123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  303
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  38
  E kisha shtu edhe Gnt dhe Etn sepse po flitet qe do te rriten shum.
   
  Bushido King pëlqen postimin.
 8. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  455
  Pëlqimet:
  164
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shyqyr qe u largu tronmania edhe ripplemania se su kryshin a !
  Edhe Ardor e Ignis menoj qe jane t`mira !
  Ubiq
  Bytom
  Nebulas
  Pivx
  KMD
   
  Bushido King, BurimBushi dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 9. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Golem - Nje superkompjuter -projekt kogja i vjeter por i besueshem , perderisa Electronium coin e projekt i ri, me qellim te perdorimit ne paisje mobile dhe mining ne mobile phones,dhe online gambling markets,user friendly por shume e re, ende nuk besoj qe ka deshmu diqka praktike ose ka fitu shume konfidence.
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 10. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Po te mire , prej te gjithe ketyne une mendoj qe Nebulas eshte me potencialin me te madh edhe shume undervalued hala ,eshte nje project unik , "Search Engine for Blockchain" dhe ka nje Total Supply te coinsave shume te vogel identik sikurse Neo 100 milion.
   
  NANO pëlqen postimin.
 11. EliMiNiMi

  EliMiNiMi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  A shet ndonje rig?
   
 12. Kos155

  Kos155 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  a ka fitim hala me rig?
   
 13. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  183MH/s 0.4eth/m - nanopool
   
 14. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,636
  Pëlqimet:
  702
  Pikë nga trofetë:
  243
  po ka
   
 15. Kos155

  Kos155 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  me sa kam lexu eshte rrit mining difficulty duhet me investu ne rig "disa riga jo vetem nje" me modern se ndryshe nuk mundesh me pagu ad rrymen.
   
 16. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Gabimi me i madh qe bejne njerzit eshte gjithmone me kalkulim aktual, ketu minohet per mendim ne te ardhmen kur cmimet te dhjete fishohen apo me shume :rolleyes:,aty te calculatori shtonja edhe nje zero psh Ethereum 2.2k edhe llogarite sa po te del fitimi per me i shite pas 1 ose 2 , 5 vjet :p:p.
   
  Last edited: 29 Korrik 2019
  Elion1 pëlqen postimin.
 17. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po nuk i dihet a do ngrehen cmimet ose do ulen , kshu qe me mire i bjen me investu cmimin aktual.
   
 18. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  S’kane ku me q.. nanen ,her do kur perpjete.Keta veq Hodl-ers e vertete e kuptojne.
   
 19. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ateher eshte pune tjeter ajo
   
 20. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  550
  Pëlqimet:
  104
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ta Ngjallim Temen pak :)
  Si po shkojni me fitimet me Rigat?
  Antminer apo me riga ma mire ?
   
  NANO pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...