1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sapo investova 11k euro ne mining paisje

Tema tek 'Ethereum' e hapur nga phoenix, 23 Gusht 2017.

 1. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  OK
   
 2. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar i Njohur

  Postimet:
  564
  Pëlqimet:
  178
  Pikë nga trofetë:
  73
  Pershendetje!
  Eshte nje investim super i mir dhe shpresoj te keni sukses me shum sa mua. :)
  Per te fituar me shum duhet ta lini pcn ndezur dhe mos te iki asnjeher interneti dhe do keni shum fitime ju siguroj 100%
  Mund t'ju bej dhe nje pyetje : Ku e keni bler ?
  Sepse do ble nje un 500$ por ne eBay.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 3. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  @phoenix, a ke mujt me llogarite sa mijera Euro i kishe ba me pas investu ne Ethereum?
  Edhe 5 vjet me mining nuk mundesh ato Euro mi ba.
   
 4. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  @Mentorgh @phoenix
  Nuk e di qa keni diskutu ma heret po @Mentorgh investimi ne krypto valuta osht me rrezik ma te madh me dal ne humbje se ne mining(Sidomos kur mining behet me kartela grafike)
  Pra tek mining e ki nifar sigurie

  Se po nese me pas investu ne ethereum normal qe kish fitu shum ma shum , po ski siguru
  Se sikur tkish pas siguri tgjith e kishmi investu krejt pasurin edhe qe , po njeri ka dasht diqka ma sigurt

  Kaloni mir
   
  Last edited: 11 Janar 2018
  phoenix pëlqen postimin.
 5. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Investimet me shume keto kohe ja jane vlejtur per ethereum eth, sedi pse flitet kaq pak per kete monedh.
   
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,635
  Pëlqimet:
  700
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po kshtu si po thu eshte , un kam investu ne coinsa me shuma vogla por ne shuma mdhaja kam investu ne mining shkaku qe eshte ma i sigurt.
   
 7. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ne coinsa me vlere te vogel kur e permend, une kam investu ne Cardano, besoj ne ekipin e kesaj monedhe dhe shpresoj qe tja shoh hajrin. Per momentin mendjen e kam me mbajt HODL.
  I analizova disa monedha qysh kan qene para 1 viti.
  1 Ethereum na janar 2017 ka qene 10$. 100copa=1 000$, 100copa sot kishin be 120 000$.
  1 NEO ne Maj ka qene 0.7$. 1 000copa=700$, 1 000copa sot kishin be 120 000$
  Ka edhe shume tjera me te njejten histori.
  Ideja eshte qe ne shumica nuk dijme ti mbajme monedhat HOD, por i ndrrojme sa here qe dikush na e permend nje monedhe.
  Per kete arsye kam vendose ti mbaje disa monedha e sidomos Cardanon qe kam sasi ma shume.
  Nuk i dihet kurr, une nga Cardano pres vetem 5-10$ te behet ne 2018.
   
  phoenix, Lenci mobile dhe Pjeter.B pëlqejnë postimin.
 8. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ripple partner me Moneygram
  fortune.com/2018/01/11/ripple-moneygram-xrp-cryptocurrency-bank-transfers/
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.
 9. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,635
  Pëlqimet:
  700
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po ashtu eshte ne disa coin dihet me i bo hold , un qe shum koh i kam 170k siacoin qe tash vlejn mbi 10k euro ndersa i kam ble veq me 1.400 euro
   
  Mentorgh dhe Pjeter.B pëlqejnë postimin.
 10. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  @phoenix ,
  Paisjet e mining i ke bere overclocking ?
  edhe a po dopsohen pas disa javesh apo mujsh ? pra prej 30mh/s me ra 28-27mh/s
   
 11. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,635
  Pëlqimet:
  700
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po i kam bo overclocking , jo nuk dobsohen ashtu ju rrin hashrate qysh u kan prej fillim 29Mh/s.
  Ndoshta kjo osht per arsye se jan sapphire radeon rx 580 nitro + 8gb dhe ky version ish shum i preferushem per mining pasi ishin grafika shum tmira dhe nuk nxehen shum.
   
 12. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  I kom edhe un ksi modeli vetem 4gb, deri 30mh/s me overclocking , thua bjen hash mas disa kohesh edhe qfar temeperatu arrijn grafik tua , sepse mua njera gpu me shkon deri 70grad tja leshu Fan me shum ?:/
   
 13. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,635
  Pëlqimet:
  700
  Pikë nga trofetë:
  243
  Varet qfar overclocking i ke bo , mu grafikat me rrijn deri 52 grad maksimumi, Fan 85%.
   
  Erooniti pëlqen postimin.
 14. UQK

  UQK Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  a ka munsi edhe ni perditsim fitimit dej tash edhe daten prej kur ja ki nis taman
   
 15. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,635
  Pëlqimet:
  700
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ja kom nis prej tetor , deri tash mbi 5k euro
   
  UQK pëlqen postimin.
 16. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,635
  Pëlqimet:
  700
  Pikë nga trofetë:
  243
  Un tu fitu hala jom me riga , ndersa ti me tregtim t coinav qysh je ? :D

  Me pas ble nqet koh qe mke sugjeru me ble coina un tash isha kan humbje.
   
  Bushido King dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 17. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Mining kryte eshte gjithmone rahat haha, ski qka hupe , veq fitim.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 18. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,635
  Pëlqimet:
  700
  Pikë nga trofetë:
  243
  Jo veq rehat po edhe qef , kur qohesh mengjes hyn e kqyr sa pare ke fitu tu fjet :D :p
   
 19. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  548
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  63
  Haha edhe mu qajo ndjenje me knaqi, dyqysh edhe gjumi ma i mire kur po e menon qe qdo sekonde po nderton diqka per te ardhmen.
  Jo spe presum veq mengjesin po edhe naten kajher .
   
  phoenix pëlqen postimin.
 20. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  341
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  53
  Phoenix sa po fiton nmuj me nje Rig ?
   
  BlackEagle pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...