1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sapo investova 11k euro ne mining paisje

Tema tek 'Ethereum' e hapur nga phoenix, 23 Gusht 2017.

 1. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,239
  Pëlqimet:
  477
  Pikë nga trofetë:
  213
  Met kallxu drejt hala i kam ne paketa , jam tu kqyr me i marr kto paisjet percjellse motherboard psu edhe cablot.
  Po dual mining po mendoj me bo me siacoin ende nuk kam vendos duhet me kqyr se cila me nxjerr perfitim ma shum.
   
 2. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  aq ma keq nese i rritet njekohesisht
  ma mire ti rrin e njejte qe kur ti rritet te dalin minerat fitim dhe ti lajne leket e asics-ave me shpejt.

  Dhe dalin me fitim shumefish.
   
 3. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  E ke pare me te gjitha monedhat ket apo vetem me ethereumin, sepse po pat ndodh e njeta gje me te shumten e monedhave ma mer mendja qe edhe me DASH ka me ndodh e njeta gje.

  Gjithashtu mendoj qe DASH ka me ja mar CAP LTC dhe Ripple persa i perket BCC nuk i dihet nese ka te njetjten ndyshim si ethereum ka me ja kalu dhe BCC-se
   
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,239
  Pëlqimet:
  477
  Pikë nga trofetë:
  213
  Vetem etherumin e kam vezhgu ne ket aspekt.
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.
 5. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ndodhi dhe kjo e kaloi dash ethereum-in, tani shohim kush do te rritet me shume ne fund te vitit.
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,280
  Pëlqimet:
  950
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me cmim se me market cap nuk krahasohet
   
  phoenix pëlqen postimin.
 7. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  178
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une e kam ble RIGun tim 2600€ ne muajin Maj.
  Po te bleja Ethereuma me 2600€ ne ate kohe, sot do ti kisha 9000€.
  Atehere ka qene vlera 84€/1ETH
  2600€/84€=31Ethereuma.
  31Ethereuma sot bejne 9050€.
  Kurse RIGu mi ka kriju 1600€ deri me tani.
  RIGun e kam me kartela Sapphire R9 390, qe jep 191MH/s.
   
  aqerimi dhe Hekuran pëlqejnë postimin.
 8. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,239
  Pëlqimet:
  477
  Pikë nga trofetë:
  213
  Po tkisha investu edhe un ne antshare coin ( NEO ) para disa kohve kur nfakt kom investu dikun tjeter ateher tash i kisha milionat, po ket smujna me dit kerkush per qata as sbon me mendu kshtu.
   
  Mentorgh pëlqen postimin.
 9. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  Un nuk thash me cap po prap se ktu than qe ethereum nuk ja kalon kurr ripple-it eshte pak heret me fol se nuk i dihet.
   
 10. tosi

  tosi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,200
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  58
  Per mendimin tim me mire ka qen qato pare me ble bitcoin sepse vlera e bitcoin po rritet vazhdimish, po prap suksese
   
 11. albert1

  albert1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  446
  Pëlqimet:
  82
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kem shum eksperta jo u kan ma mir atje jo ktu, nese nuk keni investu mos na e leni pik. Apet shanca ka me investu edhe ne bitcoin edhe ne etherum edhe ne krejt, qe mos me than mas 1 vjete tkisha investu aty. Edhe un jam ka hulumtoj ku qysh tek amo problem se 100mi coinsa jan bo. Hajr ishalla.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,280
  Pëlqimet:
  950
  Pikë nga trofetë:
  358
 13. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,239
  Pëlqimet:
  477
  Pikë nga trofetë:
  213
  700 mh/s po me dalin prej ktyne grafikave
   
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,280
  Pëlqimet:
  950
  Pikë nga trofetë:
  358
  Sa dite ke qe i ke vene ne pune ? Fitimi ditor ?
   
 15. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ne cryptocompare diku tek 800$ per muaj e jep.

  Per mendimin tim me leket qe ka investuar del bllof.
   
 16. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  370
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  28
  Cryptocompare nuk eshte bash efikas ne kalkulim , nese e krahasoni me coinwarz e shihni dallimin.
   
 17. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,239
  Pëlqimet:
  477
  Pikë nga trofetë:
  213
  Pse bllof ? ndoshta per momentin po me von presim qe me u rrit etherum ose me prodhu coins tjera.
   
 18. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,280
  Pëlqimet:
  950
  Pikë nga trofetë:
  358
  @phoenix me duket se vetem per mburrje e ke bere kete thread. As nje info nuk ke dhene. As sa prodhon eth ne dite as sa fuqi ke asgje.
  Si i vjen ne ndihme ky thread antareve ma shpjegon dot ?
   
  aqerimi pëlqen postimin.
 19. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kshu po po per coins tjera nuk i dihet gjithashtu une te uroj sukses me punen dhe paç fat.
   
 20. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,239
  Pëlqimet:
  477
  Pikë nga trofetë:
  213
  Jam shum i nxonun me pun dhe per ket arsye spo mundem as ne forum me hy dhe qe 1 jav i kam shti ne pun kto, sa i perket ktyne te dhenav qe i lype
  prodhoj 0.1 etherum ne dit, rrym hargjoj deri 4200wat.

  Dhe ky postim nuk eshte bo per mburrje po thjesht me i dhon guxim ose inspirim dikujt tjeter qe me marr ksi hapi si un.
  Se po tkisha bo ksi postimi per mburrje ateher tash e kisha hap dhe 1 tjeter '' A eshte e arsyeshme me investu 100k euro ne mining'' :)

   
  Last edited: 13 Tetor 2017
  james, albert1, boom3rang dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...