1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sapo investova 11k euro ne mining paisje

Tema tek 'Ethereum' e hapur nga phoenix, 23 Gusht 2017.

 1. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,637
  Pëlqimet:
  706
  Pikë nga trofetë:
  243
  Pershendetje

  Un sapo investova 11k euro ne mining paisje per etherum me saktsisht ne grafika radeon sapphire rx nitro+ 8gb.

  Se si ka me shku mining apo sa fitime po dhe sa hargjime ne rrym kam me pas ka me i shpernda ktu ne forum.

  Deshta me dit dhe mendimin e antarve t forumit se a ja vlen ky investim a jo ?
   
  albion65, RedoneyEth, Mike dhe 4 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,988
  Pëlqimet:
  1,392
  Pikë nga trofetë:
  243
  a ja vlen ? do e tregoj koha
  por unë të urroj sukses
   
  @science dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 3. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  216
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Suksese
   
  phoenix pëlqen postimin.
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,465
  Pëlqimet:
  1,095
  Pikë nga trofetë:
  358
  Sa rigs ?
  Sa e ke hash power ?

  Suksese
   
  phoenix pëlqen postimin.
 5. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,637
  Pëlqimet:
  706
  Pikë nga trofetë:
  243
  Hala jan ne paketa grafikat nuk i kam montu , kto dit i montoj.
  4 rigs duhet me dal se 24 cop i kam ,sipas kalkulimev tmia del mes 700-800 hashi.
   
 6. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  73
  Investim i mire.Suksese!
  Presupozoj se nje pjese te eth do ti kthesh ne lek per te mbulluar shpenzimet.Nqs eshte keshtu pasi ti kesh ven ne pune me shkruaj ne pm se mund ti ble une cdo muaj nga nje sasi.

  Inviato dal mio SM-J320FN utilizzando Tapatalk
   
  phoenix pëlqen postimin.
 7. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  92
  Pikë nga trofetë:
  38
  investim shum i madh
  te uroj suksese
   
  phoenix pëlqen postimin.
 8. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,637
  Pëlqimet:
  706
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po sigurisht se do te shkruj pasi te marr fitimin ne etherum pasi 60% te fitimit duhet me kthy ne lek, Faleminderit.
   
 9. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,734
  Pëlqimet:
  694
  Pikë nga trofetë:
  243
  Per mendim timin investim i mire , uroj qe ti nxjerresh sa ma shpejt dhe besoj qe do besh update ne kete tem per qdo sen.
  Per fitimet sa po shkojn ne muaj , per shpenzimet e rrymes e pastaj per cash out dhe per ndonje problem eventual qe te shfaqe qe uroj te mos kesh probleme.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 10. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,516
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Shum suksese per ty goxha invesim ne kto koh te veshtira ahahha
   
  phoenix pëlqen postimin.
 11. Nic00B

  Nic00B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  116
  Pëlqimet:
  45
  Pikë nga trofetë:
  43
  Suksese dhw vetem suksese,investim i madh :)
   
  phoenix pëlqen postimin.
 12. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nese e din modelin e grafikave mundemi me te tregu sa HASH japin, llogarite rrymen mujore per 1 RIG jo me shume se 80€.
  Per momentin me cmimin qe ka 1 Ethereum, llogarite kthimin e investimit afesisht 8muaj.
  Kartelat e mia jan Sapphire R9 390, jan prej grafikave qe hargjojn me se shumti rryme, 1.8kw-1.9kw (6 grafika), apo afersisht 80€.
   
 13. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,637
  Pëlqimet:
  706
  Pikë nga trofetë:
  243
  Sapphire radeon rx 580 nitro+ 8gb jan grafikat
   
 14. insingi

  insingi Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  18
  Sa Watt (W) ka 1 grafik?, gjeje dikun nkartel dhe trego ktu... un mendoj se eshte dikun rreth 350W. Nese eshte 350W per 1 kartel at'her per 1 RIG i bie 2100W (2.1kW), rreth 90Euro n'muj energji elektrike per 1 RIG.
   
  lama pëlqen postimin.
 15. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Suksese vlla,

  Po ndjeku ethereum-i rrugen e BTC-ce ke me dal shume me fitim.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 16. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  RX580 jep 170-180Mhs, rrym nuk hargjon me shume se 70€. (1RIG).
   
  Pssyccho pëlqen postimin.
 17. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  ma paske hesap me lidh rymet ntzezen pi banderes per kto
   
 18. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,637
  Pëlqimet:
  706
  Pikë nga trofetë:
  243
  Per ket fush skam lidhje un :D
   
 19. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  kom une hahahah se i mendoj metodat gjethqysh qe me dal shum fitim,me pak shpenzim :p
  kqyr diku ku mundeshh mi shti nrrym,ni kabull e rymes prej banderes me ta pru,mbi 100 euro nuk kushton,dmth ki fitim ma shum nmuj,gje qe i nxir ma shpejt investimet
   
 20. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,734
  Pëlqimet:
  694
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po veq kur kapesh masnej i pagun 3 her ma shume .
   

Shpërndaje faqen

Loading...