1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Samsung S8 - Android update 9.0?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ArianitSh21, 6 Maj 2019.

 1. ArianitSh21

  ArianitSh21 Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje te nderuar antare.
  Kam nje Samsung S8, e kam ble para nje viti ne Neptun (Kosove), por problemi eshte qe update i ri (9.0) nuk me ka ardhe hala. me sa e di ka kohe qe eshte lansu ky update dhe disa te afermve qe kane S8 iu ka ardhe, ndersa mu jo.. Ku mundet me qene problemi, a eshte per shkak te regjionit apo ndonje arsye tjeter?

  Faleminderit paraprakisht :)
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,237
  Pëlqimet:
  1,237
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje Arianit,
  Po, kjo m'varet se te cilit shtet e ki firmwaren, nese nuk ke durim me prit deri sa te vjen vetvetiu ne permes Software Updates, mund ta nderrosh firmwaren, te preferoj qe te shkosh me ate te Gjermanis ose Rusis pasi qe me keto te dyja marrin update me shpejt.
   
  ArianitSh21 pëlqen postimin.
 3. ArianitSh21

  ArianitSh21 Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faleminderit shume per pergjigjen Blerim.
  Nese ke mundesi a mundesh me m'tregu se a e rrezikon ndonje funksion te telefonit ndryshimi i firmware-s dhe a eshte cdo gje e njejte pas ndrrimit te saj?
   
 4. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ndryshimi i firmware qe nuk eshte compatibility me ate telefon e rrezikon me shume sesa nje goditje fizike, ajo qe them eshte se 99 % me gjase del jashte funksionimit.
   
  ArianitSh21 pëlqen postimin.
 5. ArianitSh21

  ArianitSh21 Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  28
  Qysh mundem me dite se a eshte nje firmware kompatibile, dhe cilat jane gjerat qe duhet me i pase parasyshe para ndrrimit te saje? Nese e ndryshoj firmware-n, a vijne update-t tjera normalisht apo duhet me ndrru prap?

  Faleminderit paraprakisht!
   
 6. @science

  @science Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ne mos gabohem ky qenkka softwari official nga samsung, per pc pastaj lidhe tel me pc dhe shiko a ka ndonje update.
  Code:
  https://www.samsung.com/us/support/owners/app/smart-switch
   
  ArianitSh21 pëlqen postimin.
 7. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,237
  Pëlqimet:
  1,237
  Pikë nga trofetë:
  358
  Arianit, duhet te kerkosh per modelin e sakt qe e ki, shembull kemi seri te ndryshme te Galaxy S8 (G950F, G950U etj), tash ti duhet qe te zgjedhesh modelin e sakt te telefonit tend qe me shume gjase e ke G950F ose G950FD, me pas firmwaren e shkarkon ne SamMobile dhe e flashon permes programit ODIN.
  Me pas updates tjera do te vijne cdohere me kohe, e po ashtu te sugjeroj qe te shikosh tutoriale ne youtube se si perdoret ODIN.
   
  ArianitSh21 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...