1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim sa te sakta jane te dhenat e cloudflare?

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Poshnjari, 10 Qershor 2019.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,231
  Pëlqimet:
  329
  Pikë nga trofetë:
  113
  Si mendoni sa te sakta jane te dhenat e cloudflare? kam vene re qe nuk perputhen ne asnje drjetim me analitikun e google.
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,231
  Pëlqimet:
  329
  Pikë nga trofetë:
  113
  nuk paska anjeri info per kete mo? webmastr jeni apo vetem facebook dhe instagram merreni?
   
  @science pëlqen postimin.
 3. -K-M-

  -K-M- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  96
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  8
  Menyra e trakimit njera me tjetren e kan ne dallim te madh.
  Prandaj nuk munde te shohesh rezultat te njojt ne cf dhe google.

  dyjat jon tforta edhe pse google analytic eshte ma e mire pasi qe lexon edhe visitat qe jon kordinume me javascript dhe jo direkt ne sistem network siq e ka cf.
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  396
  Pikë nga trofetë:
  118
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,231
  Pëlqimet:
  329
  Pikë nga trofetë:
  113
  Por numrat ndryshojne shume. ne nje faqe te re qe kam hapur analitiku me tregon se javen e kaluar ishin 18 vizitor kurse cloudflare me tregon se kane qene 260. o_O
  Se po te marre faqe me ta madhe numrat jane me te medhenje. Pra pyetja ime akoma qendrone se sa te besueshme jane rezultatet e cloudflare?
   
 6. -K-M-

  -K-M- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  96
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  8
  Jan te sakta ne te dy anet. Mirepo ne disa raste cf nuk ta njeh vizitorin nderkoh google po. Dhe anasjelltas psh nese nuk funksionon siq duhet jvscript ne nje browser te vizitorit ai nuk do llogaritet ne google ndersa ne cf po.
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,231
  Pëlqimet:
  329
  Pikë nga trofetë:
  113
  Pra couldflare mate vizitat qe mere hosti ne total kurse analitiku i google vizitorin ne faqe?
   
 8. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  126
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shikoni mire se goofke analytics eshte shume shume perdorimsh mat dhe analizon vizitoret
   
 9. -K-M-

  -K-M- Anëtar Fillestar

  Postimet:
  96
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  8
  Perafersisht po!
   

Shpërndaje faqen

Loading...