1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje sa te sakta jane statistikat e google analytics?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga (Coder);, 12 Qershor 2019.

1. (Coder);

(Coder); Anëtar Aktiv

Postimet:
    133
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    Pershendetje ITshqip, e kam nje problem me matjen e vizitave ditore ne web, trafikun e kam nga facebook kur po i shoh links clicks ne postime sa kane marr edhe numri i vizitave ne google analytics shume pak vizita dmth dallimi shume i madh poashtu i njejti problem edhe kur bej boost per link clicks, numri sa link clicks ka blere e facebook-ut me ate te vizitave qe tregon google analytics shume dallon ... A mundet te ma thote dikush pse ndodh kjo?
    Faleminderit :)

2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,486
    Pëlqimet:
    425
    Pikë nga trofetë:
    163
    Kjo ndodh pasi tashme perdorin shumë veta adblock.

3. (Coder);

(Coder); Anëtar Aktiv

Postimet:
    133
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    faqja per momentin nuk eshte i lidhur me asnje ads, nuk po e kuptoj si mundet adblock-u me ndiku tek numri i vizitorve ne website ?

4. Poshnjari

Postimet:
    1,486
    Pëlqimet:
    425
    Pikë nga trofetë:
    163
    Lexo pak me shume per adblock. nuk ka lidhje me ads lol. keto jane gjerat elementari te nje webmasteri.

5. (Coder);

(Coder); Anëtar Aktiv

Postimet:
    133
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    askund nuk gjeta qe adblock e bllokon google analytics tracking..

6. beharluu

beharluu Anëtar i Njohur

Postimet:
    618
    Pëlqimet:
    181
    Pikë nga trofetë:
    88
    Per kete problem un personalisht dyshoj tek mos treguesi i sakt i statistikave reale ne facebook pasi qe e kam testu edhe vet me kod te krijuar nga un me kan dal shifra te njojta me analizatorin .

(Coder); pëlqen postimin.
  7. Poshnjari

Postimet:
    1,486
    Pëlqimet:
    425
    Pikë nga trofetë:
    163
  8. (Coder);

(Coder); Anëtar Aktiv

Postimet:
    133
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    flm prap per pergjigjen, por nese e ke lexu kete artikull cka ma dergove ishte thjesht nje komentim apo mendim i "Phillip Studinski" por nuk ka dicka zyrtare thjesht eshte e pabaze, per me qene me i sakte po ti citoj disa fjali:

9. Poshnjari

Postimet:
    1,486
    Pëlqimet:
    425
    Pikë nga trofetë:
    163
    Kur te kem kohë do ta shpjegoj.

(Coder); pëlqen postimin.
  10. EddieN

EddieN Anëtar

Postimet:
    18
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    3
    Une nuk e dija se ad blockers mund te bllokojne edhe google analytics, flm @Poshnjari qe "na hape syte". Kjo na jep shprese se faqet tona paskan rreth 10-30% me shume trafik se cfare na tregon analytics.
    Gjithsesi! Cfare ndryshimi ka nese ke 1k, 2k apo 1M users qe hyjne ne faqen tende por te ardhurat nuk shtohen?!
    Keshtu qe merru me te shtuar te ardhurat, trafiku esht thjesht statistike :)

11. Poshnjari

Postimet:
    1,486
    Pëlqimet:
    425
    Pikë nga trofetë:
    163
    Statistikat e sakta duhen per marketing. Mos i ngatërro gjërat pasi nuk është vetëm Adsense e vetmja metodë fitimi.

EddieN pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...