1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Sa mendoni se vlen uebi im [serialeshqip.tv - €2700-3000 muaji fitimi]

Tema tek 'Faqet Shqiptare' e hapur nga Seriale Shqip TV, 7 Maj 2020.

1. Seriale Shqip TV

Seriale Shqip TV Anëtar

Postimet:
    11
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    13
    Përshëndetje Komuniteti i ITSHQIP,

Shpresoj qe të jeni mirë me shëndet,

Pas një kohe të shkurtër pasi e hodha ne shitje uebin tim më herët (https://forum.itshqip.com/threads/shitet-faqja-më-e-madhe-për-seriale-shqip-serialeshqip-tv.58708), un e anulova shitjen, por ka kaluar një kohë e gjatë dhe tani vlera e uebit ka ndryshuar jashtmase dhe dua ta shes uebin, por jam kurioz ta di se sa ja vlen që të shitet nëse është e mundur, deshta t'ju pyes juve, do e kisha vlersuar shum cdo përgjigje nga ju, uebi regjeneron €2700-3000 (Popads + MGID) muaji, dhe trafika vazhdon duke u rritur, për më shumë ja disa fotografi,

Google Analytic (Muaji i Kaluar - April):
    https://prnt.sc/scndb9

Google Analytic (3 Muajt e Fundit):
    https://prnt.sc/scnjb5

Search Console (Muaji i Kaluar - April):
    https://prnt.sc/scnkjt

Search Console (3 Muajt e Fundit):
    https://prnt.sc/scnckf

Similarweb (6 Muaj):
    https://prnt.sc/scnfuw

Dhe nëse keni ndonjë pyetje private mund të më kontaktoni gjithashtu pa dert,
    Ju faleminderit te gjithve, do jem ne kontakt me te gjith jush.

2. boni

boni Anëtar Aktiv

Postimet:
    184
    Pëlqimet:
    33
    Pikë nga trofetë:
    28
    2500 euro fitime? Filmat i perkthen vehte apo ke staf? nqs ke staf atehere nga keto 2500 sa te teprojne ne fund te muajit ty si person ? hek dhe shpenzimet qe ka webfaqja ... nuk e di ca te them

@science pëlqen postimin.
  3. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,543
    Pëlqimet:
    633
    Pikë nga trofetë:
    243
    Ma clickbait se ty skom pa ne forum , prap don me i rrit viewsat me tituj bombastik a ?

Hajt qitna naj proof qatyne fitimev per dryshe nese nuk i qet, tisha kon admin tkisha perjashtu nga forumi.

NANO pëlqen postimin.
  4. Seriale Shqip TV

Seriale Shqip TV Anëtar

Postimet:
    11
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    13
    Pershendetje boni,

Besoj qe je mire,

Perkthyes nuk kam (mbi 5 seriale i kam perkthyer me heret por tani ato jane ne pause dmth per momentin nuk ka seriale per te perkthyer, edhe ato kur te vazhdojn te luajn, 5 episoda do perkthehen mbrenda javes) te gjitha te tjerat i mar nga TV-ja (rekordoj me Kompjuterë) mbi 12 seriale ne dite me 2-3 kompjuterë, 80% së kohës deri tash kam marrur seriale te gatshme nga kanalet dhe vetem 20% perkthim, perkthyesit i kam paguar nga 7 euro per 1 episod, tani paguaj vetem Hostin te tjerat i kam fitim, ndersa me heret shpenzimi ishte (me perkthyesit) 140-200 Euro shpenzim ne muaj.

boni pëlqen postimin.
  5. boni

boni Anëtar Aktiv

Postimet:
    184
    Pëlqimet:
    33
    Pikë nga trofetë:
    28
    hahaha po pse kaq rand o burr, asht dicka e mire me fol per webfaqe shqipe.
    Pse mos ta ndihmojme edhe me klikime njeri tjetrin, bota e internetit eshte e madhe ka vend per te gjithe ne.

ps vec kisha sygjeru qe tema ke kalu tek faqet Shqiptare.

6. Seriale Shqip TV

Seriale Shqip TV Anëtar

Postimet:
    11
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    13
    Pershendetje pheonix,

Ju faleminderit per kritiken,

Ja ku e ke (Per 1 muaj) edhe pse CPM ka qen e dobet tek te gjitha shkaku i Koronavirusit:

Popads:
    https://prnt.sc/scoge5

MGID:
    https://prnt.sc/scogha

Mr.Gh0$T pëlqen postimin.
  7. getrich

getrich Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,035
    Pëlqimet:
    254
    Pikë nga trofetë:
    163
    Pershedetje , te pergezoj per punen po per sa vlen webi smunet me thon kerush se mundet me tu blloku domaini dita dites ,
    sepse as nje film apo seri nuk ki ti drejt autoriale , edhe mundesh me u denu ndoshta 2000 filma i ke a seria po njeri mudnet met padit edhe me pagu keq , prandaj mendoj qe nuk mund te ket vler faqja aq shume sepse dita dites mundet me qen .
    Po sidoqoft te uroj suksese edhe i kom 2-3 pytje
    sa pagun hosting
    ku i bon upload videot zakonisht edhe a pagun
    popads dhe mgid si merr pagesat me paypal apo si .
    falemidnerit

8. Seriale Shqip TV

Seriale Shqip TV Anëtar

Postimet:
    11
    Pëlqimet:
    3
    Pikë nga trofetë:
    13
    Pershendetje getrich,

Shpresoj te jesh mire,

Deri tash nuk ka ndodhur asgje dhe gjithqka eshte anonime, domaini eshte i sigurt gjithashtu, mund te transferohet ne vende edhe ende me te sigurta (pershembull Njalla), por edhe nese te eshte bllokuar domaini ti mundesh ta ndryshosh ate, konkurrenca ime eshte jashtzakonisht e dobet meqense nuk munden te i bejn faqes balle ne cdo aspekt, dmth edhe po t'ja fillosh nga fillimi me nje domain te ri (pa autoritet pa asgje) do dalesh vendin e pare per nje kohe te shkurte, meqense faqes nuk i mungon asgje,

Hostin e paguaj 90 euro,
    Faqja ka 3 Servera te gjitha te permbushura me video (Fembed, Netu, Hydrax) Netu-tv e kam bere pa pagese, por mund ta beni me pagese pa problem dhe te fitoni edhe me shume ekstra, dhe ju mund ta beni primar (te shfaqet e para tek vizitoret) cilindo nga keto playera pa problem.

getrich pëlqen postimin.
  9. getrich

getrich Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,035
    Pëlqimet:
    254
    Pikë nga trofetë:
    163
    popads dhe mgid si merr pagesat me paypal apo si ( kete pergjigje e paske anashkalu apo se ke lexu)
    Mu met than drejten faqja mka perlqy prej fillimit e kom njoft si faqe edhe pa e prezentu ketu, ishalla domain nuk ta bllokojn sic ndodh me filma24 ose mistreci qe kan pas problem me domaina edhe pse ata ka 15-20 i kan kap ne muaj .
    PS: edhe n pm tkom pyt diqka pergju . Shendet dhe suksese edhe 100 her ma shume .

10. Jisan

Jisan Anëtar Aktiv

Postimet:
    104
    Pëlqimet:
    26
    Pikë nga trofetë:
    28
    un skisha hek dor prej webit
    2700-3000€ per kosov/shqipni jon me rrnu si bylbyl qe thojn
    po pa hek pak keq nuk arrin sen

11. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,677
    Pëlqimet:
    514
    Pikë nga trofetë:
    208
    po ku ka web me kontent filmash shqiptar qe bon 3K euro nmuj o zhigand.

AVG Session 6min n`web filmash :tearsofjoy:

visitor reff steamcommunity.com :tearsofjoy:

12. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    652
    Pëlqimet:
    228
    Pikë nga trofetë:
    73
    Dakort jam me ty

13. armend zeqiri

armend zeqiri Anëtar Aktiv

Postimet:
    309
    Pëlqimet:
    113
    Pikë nga trofetë:
    68
    Nga pervoja me keto lloj faqesh mendoj qe faqja vlen aq sa e ka fitimin mujor, dmth 2700 - 3000 E (max 5000E), pasi qe nese i ndal postimet fitimet ndalen menjer, nuk eshte nje faqe qe gjeneron te ardhura me postimet e bera javen e kaluar. Eshte shume pune e madhe recording, montazh....
    Edhe te paguash 3000-5000E ske asnje siguri qe nuk ndalet neser.

Konkurenca eshte e vogel, edhe nese e nis nje faqe prej fillimi shume shpejt arrin keto fitime.

ndersa per vizitat dhe fitime jane te verteta, pasi qe interesimi per seriale turke eshte shume i madh(jo vetem Shqiptar).

miraxh pëlqen postimin.
  14. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    268
    Pëlqimet:
    239
    Pikë nga trofetë:
    53
    Webi yt eshte bllokuar nga ISP-t shqiptare ashtu sikurse, Filma24, Mistreci Etc.

Edhe pse veshtir, po ka qe bejne dhe me shum.

15. Jãşhť'Sşeriĕ

Postimet:
    1,677
    Pëlqimet:
    514
    Pikë nga trofetë:
    208
    proof t`2020 se n`2000 ndoshta edhe ka ndodh se 1-2 faqe jan kon at`her

most mthuj qe je tu i bo ti e ket dvdshqip :tearsofjoy:

16. JetmirKs

JetmirKs Anëtar Aktiv

Postimet:
    168
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    28
    rren me te kullune kurr ne jeten tem skom pa !

Nese fiton permi 300 euro ne muaj me keto statistika nga Alexa une ty ti fali 3000 euro !

Shko shitja kujna don keto rrena ,me Impect Element ti boj fitimet 1 milion ne dit fitime :)

17. JetmirKs

JetmirKs Anëtar Aktiv

Postimet:
    168
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    28
    e juja a eshte bllokuar shoku ?

18. getrich

getrich Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,035
    Pëlqimet:
    254
    Pikë nga trofetë:
    163
    Bllokohen vetem tko qe kan shume traffik se kto qe skan pak sti njeh kush ,

19. tupac.al

tupac.al Anëtar Aktiv

Postimet:
    268
    Pëlqimet:
    239
    Pikë nga trofetë:
    53
    Une te thash vetem qe "Veshtire por behen". Ste jap prova me shum se eksitohesh, perderisa u eksitove me 2 shkronja imagjino cben me pa 2 foto.
    hahaha

20. Jãşhť'Sşeriĕ

Postimet:
    1,677
    Pëlqimet:
    514
    Pikë nga trofetë:
    208
    Mos u shqetso per mu se e Kam kalu kohen e pubertetit nuk eksitohem aq kollaj.
    Shiko mos eksiton naj tjeter se me filma e bloge jam mar qe para se me ngju ti per tupac

Shpërndaje faqen

Loading...