1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sa ka vlere ky pc me keto performanca

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga Rafet Maxhuni, 1 Mars 2020.

 1. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  753
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Z400 24gb ram
  500hdd
  Intel Xeon e5645 2.4ghz
  Msi gtx 1050ti 4gb

  Cfar vlere mundet me pas
   
  Zeshkani200 pëlqen postimin.
 2. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  912
  Pëlqimet:
  374
  Pikë nga trofetë:
  118
  120euro-150 dicka e till
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,902
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  120€? Ca thoj mo shoku? 140€ fillon vetem karta grafike.
   
  exploit.al pëlqen postimin.
 4. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  912
  Pëlqimet:
  374
  Pikë nga trofetë:
  118
  Vtm duke ber 2 minuta kerkime
  http://imgur.com/gallery/LJg1WrK
  Gpu ka qen kur ka dal 150 tn dhe 80-100euro e gjen, ai cpu 15 euro etj rami dhe hdd jan lir dhe kaq, 150 euro nese ben kerkime te shumta e gjen maksimumi 170 jo me shum
   
  ergialb pëlqen postimin.
 5. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  64
  Pikë nga trofetë:
  28
  24 GB RAM eshte lire? Ku mbeten motherboard, PSU?
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,655
  Pëlqimet:
  728
  Pikë nga trofetë:
  243
  Grafika- 110 euro
  Ram- 60 euro
  Procesor - 15 euro
  Hdd - 30 euro

  215 euro totali u bojka per kto qe tha , i llogarita ne qmimet qysh jan per t reja me i marr.
  Ndersa nese i gjen vjetra besoj i kompleton me ket qmim 150 euro ose me lir.
   
  miraxh, boom3rang dhe Alkeo pëlqejnë postimin.
 7. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  912
  Pëlqimet:
  374
  Pikë nga trofetë:
  118
  Vtm 4 komponente ka permendur spo thot per psu
   
 8. Rafet Maxhuni

  Rafet Maxhuni Anëtar i Njohur

  Postimet:
  753
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ok Flm te gjithve per kontribut
   
 9. Erion-IT

  Erion-IT Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  220 euro nqs merren te reja , po te jen te perdorura besoj se i gjen diku te 140-150 te gjitha bashke.
   
 10. Sytrim Berisha

  Sytrim Berisha Anëtar Fillestar

  Postimet:
  55
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  220-300 Euro
   
  Ardit Kras pëlqen postimin.
 11. Tran Quila

  Tran Quila Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje kush mundet mem tregu qysh me posti diqka me pytte se nuk po di per at arsye shkruva koment
   
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,902
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kliko Krijo një temë të re lartë majtas në çdo kategori.
   
 13. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,164
  Pëlqimet:
  862
  Pikë nga trofetë:
  193
  250-300€
   

Shpërndaje faqen

Loading...