1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Sa eshte e mire kjo grafike per Gaming?

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga Artiol, 30 Janar 2016.

 1. Artiol

  Artiol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  130
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje. E kom ni grafike te integrume intel, edhe njo dedicated Nvidia Geforce GT 540M 1gb, sa eshte e mire per gaming ne lloptop edhe qfare lojera i bojne.
   
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,563
  Pëlqimet:
  644
  Pikë nga trofetë:
  243
  Dedicated shum ma e mir osht se punon me memorie tveten edhe osht shum ma e shpejt , ndersa integrume punon me ram.
  Nese don me dit ma shum per kto veq shkruje google|| Graphic card integrated vs dedicated.
   
 3. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  112
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Dedicated shum me e mir osht se punon me memorie t veten edhe eshte shum me e shpejt , mendimi im
   
 4. FuLii

  FuLii Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Per Gaming ja ku e ke ni video Benchmark:

  Nuk osht e preferushme kjo Kart grafike kogja ja ka nis mu vjetru, kjo bon vetem per youtube 1080p edhe qisi sen.

  Lojnat e fundit qe dalin aktualisht me desht mi lu ne High (mos t'folim per ULTRA), perdorin mes 3 deri 4 giga ka edhe loja qe perdorin ka 6-7 GB ram mirpo t'rralla jon.
   

Shpërndaje faqen

Loading...