1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Sa eshte e lehte te gjesh pune?

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga besfort_11k, 26 Shtator 2015.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. besfort_11k

  besfort_11k Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje anetar te nderuar, jam ne vitin e fundit te shkolles se mesme dhe po mendoj te vazhdoj ne te ardhmen studimet per informatik.Tashme kam njohuri fillestare te informatikes si :rrjeta,programim(python,pak java,html,css)si dhe sistemin linux e njoh koxha.E kam verejtur qe rrjetet,siguria edhe programimi me pelqejn koxha por nuk jam i vendosur saktesisht qe te vazhdoj programim apo rrjeta.Sa i perket rrjetave e kam pare qe eshte veshtire te gjesh pune nese nuk ke eksperienc edhe nese je i certifikuar CCNA nuk mund te punesohesh ndoshta me CCNP po, ndersa sa i perket programimi web programimi ma saktesisht kerkohen me shume ne KS edhe nuk ka nevoj shum eksperienc me pas.Mendimi juaj?
   
 2. SeoHyun

  SeoHyun Anëtar Aktiv

  Postimet:
  102
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pajtohem me ty se shum veshtire gjen pune me rrjeta ne Kosove !
   
 3. SerialCode

  SerialCode Anëtar i Njohur

  Postimet:
  513
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ti shko aty ku te flen ne zemer dhe e bene me plot deshire, dhe mos thuaj po shkoj kete sepse me shume vende pune etj etj..
   
  Fast Eagle pëlqen postimin.
 4. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,082
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Nese me te vertet je i zoti pa marre parasysh ne cilin drejtim ki me gjet pune sigurt. Se tash fakultet osht ka kryn gjethkush po cilsia e studentave osht ka kqyret jo diplloma.
   
 5. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  me qat programin qe po e njihke dmth python mundesh mu bo:
  nen 1 Programmer per Softwer
  nen 2 Programmer per Hardware
  nen 3 Siguria e rrjetav(Hacker WhiteHat) etj etj-. e tash ti vendos.

  met mira
   
 6. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese si sysadmin te pelqen por e ndjen deshiren edhe me qene programer ose je programer te pelqen mu marr me sisteme, servera,rrjeta ateher profesioni yt qysh per pershkrun ish dasht me qene DevOps Engineer po per fat te keq ne Kosove kjo metod e punes nuk aplikohet tek ne.
   
 7. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  38
  Mirru me programim te intereson shume mendimi im
   
 8. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  479
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  53
  A nuk mendon se po e tepron duke komentuar kot ne CDO teme vetem per te rritur nr e posteve ;)
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 9. oo1o

  oo1o Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ideja o qe me zgjedhe diqka qe menon qe edhe ne te ardhmen munet me te ofru shume ma shume munsi qe ti me u zhvillu profesionalisht, po eshte e vertet qe programimi kerkohet ma shume ne KS, po ti nese e zhvillon veten ne programim e fiton experienc tani ska qa te nal KS-ja, muneshe me vazhdu me dal jasht e me punu duke e dit qe atje paguhet ma mir kjo pune edhe te ofrohen kushte e jete ma e mir. :)
   
  Last edited: 17 Shtator 2017
 10. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  559
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  ty masi po te pelqejka programimi fillo me te
   
 11. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  269
  Pëlqimet:
  128
  Pikë nga trofetë:
  53
  Perse te eshte fiksuar fjala " te punesohem "
  Vetepunesohu vellai ime !! Brezi jote eshte brezi teknologjise ...i kesaj rruge qe do nisesh. Zgjith rrugen e ardhmes duke i bere pyetje vetes " cfar i duhet te ardhmes"
  Suksese
   
 12. oo1o

  oo1o Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
  Hahaha... :p Postimi o i publikume "besfort_11k, 26 Shtator 2015", kto kshilla krejt qa i kem jep jane per tjere qe jon tu menu hala, se ky tipi qe 2 vjet e ka ba zgjidhjen :p

  [​IMG]
   
 13. Anonymouse_n12

  Anonymouse_n12 Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  a po na tregon pra qysh i ka renet ky haveri tash :):)
   
 14. oo1o

  oo1o Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
  besfort_11k për herë të fundit ishte: 26 Tetor 2015, qysh po shihet qyky antar nuk o mo aktik ne forum me qit user, nashti i ka ba Milionat e jeton ne naj ishull ku ton vitin e ka vere :cool: Nashti nashti ka edhe naj user tjeter :p Kurr si dihet.

  [​IMG]
   
  LorentK pëlqen postimin.
 15. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  458
  Pëlqimet:
  164
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shko aty ku ti e sheh edhe e gjen veten ma s`miri vlla, qaty ku shkelqen , kjo pune osht -mos gjetsh pune , i gjon vetit e keq nuk mbet ;)

  shume suksese ty !
   
 16. Anonymouse_n12

  Anonymouse_n12 Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  uroj me kan ashtu,nese Besforti po na lexon kto komente le te jep ni shej jete.
   
  sardd pëlqen postimin.
 17. sardd

  sardd Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  ktu jam :p
   
 18. KNO3

  KNO3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  236
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  38
  Te sygjeroj programimin pasi mund te gjesh pune me leht edhe po spate pervoje (nqs ke nje protfolio te mire me projekte) dhe mund te rritesh shpejt ne karrier dhe si programues pasi do cdo dite do mesosh dicka te re
   
  sardd dhe @science pëlqejnë postimin.
 19. sardd

  sardd Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  ka qe ne 2015 haahhaah :p
   
  KNO3 pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...