1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

S1ck.ws Mining Pool ! Join US.

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 11 Qershor 2017.

 1. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Pershendetje.

  Doja te shperndaja projektin tim me ju. Dhe esht s1ck.ws .
  Faqa e par sesht e dizajnuar ende sepse akoma po mendoj dhe spo mvjen ndonje ide se cfar te vendos aty sepse do hap pool per shum lloje te tjera.
  Pool qe kam per momentin esht => http://xmr.s1ck.ws/ e cila esht 1 pool per Monero (XMR)
  per momentin kam vec 1.9KH/s pasi qe jam i vetmi qe po boj mining... sapo kam fillu dhe skam asnji block akoma dhe nket rast do kerkoja ndihm nga ju qe mereni me mining pse jo edhe nga ju qe nuk mereni..
  Ju nuk do me ndihmoni vetem mu po do paguheni menyra se si do paguheni esht nepermjet XMR.


  momentalisht 1 XMR = 54$
  Fitimi qe marim per 1 block 7 XMR (nuk esht 100% e sigurt varet prej block por kaq esht normalja)
  7 XMR X 54$ = 378$ Secili qe do vendosi 1 worker apo me shum mund ti shofi se sa fitim mer duke vendosur wallet codin qe ka vendos tek workeri.

  Nket rast nese kapim 1 block dhe jemi pak veta domethon qe do paguhemi me teper. sepse tek 1 pool qe ka shum miners connected. prsh 7XMR do ndahen ne +300 veta bojeni vet llogarin sa pak i bjen. kurse tek xmr.s1ck.ws keni shancin me u pagujt me teper..

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  [EXTRA]
  Meqe jam antar pak i vjeter dhe nuk kam ardh sot ktu per ju po bej 1 perjashtim dhe mund tju paguaj edhe nepermjet paypal direkt me $-$. mirpo do ju sugjeroja ti mernit si XMR dhe tprisni dhe ti shisni nmomentin me tmir..

  [EXTRA]
  Antari qe mund te arri +1KH/s do mari shperblim.. se sa nuk esht e caktuar do shikoj sa do mar per vete dhe do ju jap % nga fitimi im.


  [EXTRA]
  Mund tju ndihmoj rreth instalimeve, ju mundeni me bo mining prej pc, vps. Ska rendsi Cfar OS krejt bojn pun. mjafton me pas 2+ CPU . thjesht komentoni ose me kontaktoni ne PM.

  [EXTRA]
  Nese ky postim shfaq interes nga ju si antar te itshqip, nket postim do postoj gjithcka rreth s1ck.ws updated me tfundit, do pranoj sugjerime prej jush rreth shtimit te valutave te tjera per te hapur pool. pervec pool te tjera qe do hap vet. per cfar valutash po mendoj ?
  1. XMR (Monero) ONLINE. (http://xmr.s1ck.ws)
  2. KRB (Karbowanec) OFFLINE [Pool esht gati prej meje thjesht e kam len off per momentin!] (krb.s1ck.ws)
  3. Beni sugjerimin tuaj!

  Nese ju nuk shfaqni interes rreth ktij postimi nuk do njoftoj ktu ndonje update apo dicka tjeter...

  [INFO]
  Domaini 's1ck.ws' nuk ishte menduar se do perdorej per ket pun dhe do ndrryshohet mirpo kjo gje do ndodhi nese te tjeret shfaqin interes rreth ktij projekti..
  Un jam i vetmi qe po bej mining tek xmr.s1ck.ws dhe nqs dikush mbas ktij posti vendos te bashkohet me kte projekt do i lutesha to njoftonte ne post, sepse nese ne nuk arrim tpakten 5KH/s do mduhet ti vendos workers ne pun diku tjeter sepse nuk mund t`humb koh! sic mund ta lexoni edhe vet me 1.9KH/s "Block Found Every: 2 months"
  :(
   
  Last edited: 12 Qershor 2017
  enneaa, tonkeri dhe Erooniti pëlqejnë postimin.
 2. emiljano22

  emiljano22 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  305
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  prsh une nukk eshte se jam mar ndonjehere por cfare duhet te kem qe te filloj te punoj nje vps sipas kualitet qe kerkon ti?
   
 3. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  ti mundesh me bo mining edhe me 80-100H/s dhe ke shanc me tmadh per tfituar ktu sesa tek ndonje pool qe ka shum koh qe osht online sepse un tani po filloj. sa hash rate mund tmaresh varet cfar CPU ka vps'ja qe ti mundesh me gjet,
  ti mund tbosh mining edhe me 1H/s edhe me 100H/s ti ndihmon pool qe tkapi block.
  mirpo si fillim kerkohen 3-4 persona qe mund t`arrin KH/s qe ne mund tkapim ndonje block sepse po skapem block nuk paguhemi... sic e kam shkruajtur n`tem 1block = 7XMR kto 7XMR na ndahen tgjithve..
  prej teje un smundem me kerku gje sepse sic e the edhe vet je i ri dhe nuk zoteron ndonje worker te mir..

  Flasim per XMR qe mund tfitojm me shum. mirpo n`ditet nvazhdim do nxjerr pool me coin te tjera ku mundesh me bo mine me vps tvogla dhe tfitosh dicka. dhe zduhet support prej dikujt tjeter sepse edhe vet mund ti kap blocks!
   
  Last edited: 11 Qershor 2017
 4. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,389
  Pëlqimet:
  392
  Pikë nga trofetë:
  138
  un kam vps mirpo nuk 3 di se qfar duhet te bej nqs ki mundsi mem tregu se qfar pune kom me bo ?
   
 5. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  E kom 1 pytje sa osht fitimi perafersisht per 24or?
   
 6. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  @RiXHAA punen e ben vps jo ti :p . se si mund ti vendosesh ne pun mund ta lexosh tek http://xmr.s1ck.ws/#getting_started , nese nuk esht e shpjeguar qart apo nuk arrite ta kuptosh mtrrego cfar OS i ke vps dhe mund te ndihmoj..

  @GameOver nuk mund ta them sakt sa. kjo varet sa hash rate mundesh me kap. dhe xmr esht pak e veshtir sepse ska ndonje vler te vogel po 50-60$ . nga eksperienca ime per diku ke 5dit kam arrit me mar rreth 0.5 XMR i shita kur shkoj 60$ dhe fitova 40$ per 5 dit pune me 1KH/s 1.5KH/s.

  Pra kjo esht arsyeja e mining nuk dmth qe tbesh mining vetem coins te mdhaja (si puna e eth, ltc) me synim se do fitosh direkt.. po duhet me bo mining coins qe kan cmim te ulet dhe i shet ne momentin me tmir.. Persa i perket se kur mund tpaguhemi mund ta lexosh tek "S1ck XMR Pool Stats." nqs thot "Block Found: Never" domethen se ne nuk do paguhemi akoma. nmomentin qe thot prsh "Block Found: some hours ago" dmth qe antaret qe ishin duke bo mining kur block u gjet do paguhen. Si mund ta kapim ne 1 block? kjo varet sa fuqi kemi ne si pool dhe kjo mund te shikohet tek "Hash Rate:" tek tabela e S1ck XMR POOL Sats, ajo hash rate nuk esht vetem e imja apo e jotja por bashk e tgjith atyre qe po bejn mining aty. duke u rritur hash rate kjo pjesa "Block Found Every: 3 months" shkon prsh 2 months. 1month, 1 week, ose disa or ose disa minuta. pra po ta shpjegoja se si funksionon..

  [ROADMAP]
  Sot isha duke menduar per t`hap KRB pool pasi qe tani vlen 0.2$ https://www.cryptocompare.com/coins/krb/overview/USD dhe esht n`rritje. dhe esht kollaj per tu bo mining. me 100H/s mer diku ke 3KRB ndit!.
  Edhe vet isha duke e bo mining kte coin mirpo e lash per pak offline sepse supportohet vetem nga livecoins.net dhe ky market po mduket si scam sepse i kam derguar aty disa krb dhe nuk po i nxjerrin ne balanc as nuk me kthen pergjigje supporti. mirpo sot fola me 1 nga ato qe kan kriju KRB dhe than se do bojn kerkes per ne bittrex dhe poloniex.. Thjesht be mining mtha dhe ruj per momentin.

  [INFO]
  Valut tjeter qe po mendoja me hap pool esht Decred per momentin vleren e ka 41$ dhe supportohet nga shum markete.. do e hap ta testoj sa fitime mundemi me nxjerr me CPU dhe nese ja vlen do e hap si pool per tgjith..

  Nese ka ndonje coin qe mendoni se do heci sugjerojeni dhe mund ta hapim 1 pool per te :)

  [INFO]
  Synimi i mining nepermjet CPU esht qe tbejm mining valuta me vler te vogel qe te mbledhim sa me shum, Tpresim pak dhe ti shesim kur ti rritet pak vlera.. Ky esht edhe pse s1ck.ws do i hapi kto pool.. Per tpas fitime direkt ose me shum Besoj qe e dini edhe vet qe duhet me bo mining me GPU dhe jo CPU..

  Mfalni se u zgjata pak teper, Mirpo Po ju trregoj se ne cfar rruge duhet me hec kur ben mining! Ndoshta nuk ju pelqen ajo esht zgjedhja juaj. kjo esht rruga qe jam duke e ndjekur edhe vet sesht se po ju them boni kshu ashu kot palidhje..
   
  enneaa, Erooniti dhe emiljano22 pëlqejnë postimin.
 7. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Down time reported :confused:
  started : 19:21 dat 12

  Tek serveri ku po hostojm daemon te monero ka 1 keqfunksionim te python qe ka kriju keqfunksionim me daemon. dhe nga ky keqfunksionim daemon ka perdor 500% I/O te SSD Disk. gje qe na hapi probleme me kompanin ku esht mar serveri dhe ka qen off per 24/h.
  sot serveri esht up. sapo te zgjidhim problemin me python gjithcka do rikthehet sic ishte!
   
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Suksese me projektin.

  Doja te sygjeroja te beje nje research per siacoin minning sepse block reward e kishte super... 300k sc i bie 1.7 btc.
   
  phoenix dhe Jãşhť'Sşeriĕ pëlqejnë postimin.
 9. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  flm, me aq info sa kam siacoin behet mining vetem me GPU, dicka qe nuk zoteroj asnji tani per tani.. dhe do jet e veshtir me gjet dike qe do vendoste gpu'n e tij tek pool e imja qe esht e re :/ nese nuk vendos un dicka nfillim esht veshtir me u afru njeri :/

  gjithsesi flm per sugjerimin kam 1 shok qe ka rig per eth dhe naj her bon mining xmr, e ka hash rate 48KH/s nqs ai me kto tvetat arrin me kap 1 sc block do e hap si pool sa me kap 1 block qe kur ti boj share mos tdukemi keq :p
   
  enneaa dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 10. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  un kam 440 H/s a mund tme tregosh si te bej miming ktu pasi spo di,po perdori minergate
   
 11. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  po e kthej pergjigjen ktu edhe per ata qe mkan dergu mesazh PM edhe per ndonje tjeter qe po mendonte me dergu mesazh.


  XMR esht teper e veshtir me kap block. bashk me nja 4 shok te tjer e kemi provu me bo mining me 60KH/s dhe nuk arritem te kapnim ndonje block per ket arsye xmr.s1ck.ws e kam len offline. sepse nuk ja vlen qe tbejm mining dhe tmos marim asnji lloj fitimi!
  (Gjithsesi nese ne ktu bashk mund te arrim me teper se 60KH/s nuk e kam problem ta ri'hap xmr pool!)

  Ne 24oret e ardhshme krb.sick.al , bip.sick.al , ndoshta edhe ndonje tjeter do jet online tek domaini i ri sick.al .
  thjesht mduhen disa or se po bohet sync blockchain, dhe cdo coin ka blockchain e vet sesht se mund ti perdor tgjitha coin me 1 daemon.
  mbasi tjet dicka online do komentoj nket post per tju njoftu..

  Po e perseris! sugjerimet tuaja per t`hap ndonje pool me ndonje coin tjeter jan te mirpritura..
   
  Last edited: 16 Qershor 2017
 12. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  nuk u pergjigje pyetjes sime,me trego se pari metoden si te bej mining ne pool tend,pasi kam nje server 150 h/s dhe nje tjeter 290 h/s ?
   
 13. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  nese pool esht off vlla smundesh me bo mining.. gjithsesi po t`kthej pm.
   
 14. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  [UPDATE]
  SumoCoin pool : ON!
  SumoCoin Vlera Momentale : 0.2$
  Sumocoin market : cryptopia.co.nz
  Pool link : http://sumo.sick.al
  Mining url : stratum+tcp://sumo.s1ck.ws:5050 (DIFF 100) ose stratum+tcp://sumo.s1ck.ws:5060 (DIFF 1000). (Pranohet CPU/GPU)

  Si te krijojm sumo coin wallet dhe te bejm mining ne windows https://vid.me/BQbb (mund ta boni edhe HD)
  link te perdorur ne video
  Code:
  http://sumo.sick.al/
  https://github.com/sickal/public-daemons/raw/master/SumoCoin/sumo-win64.zip
  https://github.com/fireice-uk/xmr-stak-cpu/releases/download/v1.2.0-1.4.1/xmr-stak-cpu-win64.zip
  http://sumo.sick.al/config.txt
  
  PS: Doli pak video e gjat. Sepse skisha koh me e fut nsony vegas dhe me rrit speed me e bo mo tshkurter. sepse do merte ja 1 or per ta bo render.

  POOL STATS PER SUMO COIN POOL (MOMENTALE)
  Hash Rate : 90-130H/s
  Sa koh per tkap 1 block : 2 muaj.
  Kur paguhesh : Sa her kapet 1 block.
  Connected Miners : Per momentin vetem un. Mbas disa minutash do vendos workers te tjer qe t`rritet hash rate dhe tkapim ndonje block!.
   
 15. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  [UPDATE]
  KRB POOL : ON!
  KRB Vlera Momentale : 0.2$ (+7.58%) => https://coinmarketcap.com/currencies/karbowanec/
  Total Pool Fee : 0.7% To KRB. N/A to Sick.AL!
  KRB market : cryptopia.co.nz
  Pool link : http://krb.sick.al
  Mining url : http://krb.sick.al/#getting_started
  Block Reward : 24KRB
  Daemon Status : Public Mundeni me bo connect nqs zdoni me shkarku KRB blockchain. mirpo sugjerohet te shkarkohet Windows GUI qe
  tmos keni probleme me trransfertat! Edhe mos provoni me bo mining me market wallet! sepse do i humbni! qe te trransferoni coin's tek cryptopia do ju duhet "payment id" qe mund ta shkruani tek KRB Wallet GUI! .. nqs boni mining me market wallet dhe nuk i merni ato coins nuk mbaj asnje pergjegjesi! kshu qe shkarkoni krb wallet prej => http://karbowanec.com/en/

  SQARIM! : Nderkoh qe boni mining ndoshta mund te lexoni qe keni fitu 0.00000. Kjo ndodh kur pool ska kap block akoma. nvarsi se sa hash keni bo, do paguheni kur pool te kapi block! Mund te boni mining edhe nese keni hash rate te vogel, sepse dihet qe pool do kapi block sepse edhe vet po boj mining nket coin dhe do vazhdoj.. ndersa sumocoin pool e kam nxjerr off per momentin. meqe ska shum t`interesum nto dhe block reward esht teper i vogel!

  Nqs doni me bo mining ky osht rasti. nqs bashkohen shum veta, hash rate e pool rritet sepse tani per tani osht 1.X KH/s, sa me shum t`rritet aq me shpejt paguhemi! :)
   
 16. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,565
  Pëlqimet:
  647
  Pikë nga trofetë:
  243
  Un deshta me vizitu faqen tonde po nuk mu kujtojke domaini kshtu qe mu desht me hy ktu te kjo tem per me marr domainin, tkisha preferu shum qe me ndryshu domainin dhe me pershtat me permbajtjen e webit dhe ashtu mendoj se ki me marr vemendje dhe nga persona tjer jasht forumit pasi mendoj se kjo kategori per mining osht ka rritet shum.

  Tash e pash qe faqet jon offline, dhe kjo pjesa ku tregon se cilat faqe i ki , pse nuk i bon me butona ?
  As Of Now We Have This Simple Index!
  1. XMR POOL => http://xmr.s1ck.ws/
  2. KRB POOL => http://krb.s1ck.ws/
   
 17. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  flm per sugjerimet! sigurisht qe do rregullohet faqa e par do krijohet 1 si tip user panel ku cdo kush mund te regjistrrohet do ket live stats per cdo pool qe kemi ne domaine te ndrryshem, pra komplet stats qe ndodhen neper subdomaine do jet mundsia te shikohen direkt tek faqa e par http://sick.al/
  edhe gjera te tjera ekstrra.

  mirpo jam i vetmi qe kam bo shpenzime per ket projekt. dhe jam i vetmi qe po merem me krijimin menaxhimin e gjonave dhe spo mdel shum koha!
   
  Last edited: 19 Qershor 2017
  phoenix pëlqen postimin.
 18. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  Njoftim.

  Per ato qe kan qen duke bo mining tek KRB Pool dhe balancin e kan akoma "unconfirmed" le tme kontaktojn ne PM.
   
 19. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  Te pyes x dicka po nqs i vendos x mining comp e gaming?? E kam fjalen per 10 comp me xenon 3.5 ghz me gtx 1060 dhe 15 te tjere me po xenon 3.5 dhe gtx 970 ? Flm
   
 20. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,692
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  1 GPU GTX 1060 duhet me shku diku ke 400H/s me Claymore Tune, sedi tash duhet me testu me krejt me pa sa shkon hash rate dhe pastaj me bo llogaritjet sa mundesh me fitu..
  ndersa gtx 970 sedi :/

  nqs ti i zoteron kto qe po thu nuk tsugjeroj me bo mining KRB. sepse un KRB pool e kam hap sepse behet mining kollaj ne e kemi hash rate te pool nga 800H/s tek 3KH/s stable ke 1KH/s nqs ne prsh bojm mining XMR nuk nxjerrim asnjilloj fitimi.. sepse pool ska aq fuqi me kap block qe ne tpaguhemi. pra presim njerez si puna jote qe zotrojn ndonje rig apo dicka te till qe me ja nis mir dhe me pas fitime tshpejta..
   
  Last edited: 20 Qershor 2017

Shpërndaje faqen

Loading...