1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Ruteri i Wifi tek konfikurimi

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga profesori, 20 Nëntor 2020.

 1. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  426
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  28
  A osht ma mire me lon kshtu
  802.11 Band Current : 2.4 GHz apo me bo 5.0GHz

  dhe
  Bandwidth Current : 20MHz /. apo me e bo 40MHz

  Flm
   
 2. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  524
  Pëlqimet:
  168
  Pikë nga trofetë:
  63
  2.4ghz eshte me i ngalashem dhe ka me shume interference 5ghz me me pak interference ,me i shpejte por telefonat apo paisjet me te vjetra nuk e detektojne pasi nuk e kane 5ghz wifi kartelen,Ndersa 20mhz eshte gjersia e frekuences se channelit,40mhz eshte sa dy here 20mhz por mund te mos funksionoj ne te gjitha pasijet qe lidhen me 40mhz .20mhz eshte me i kapshem.
   
  ﴾.﴿, profesori dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,488
  Pëlqimet:
  859
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese e le 5.0 GHz aparatet qe nuk suportojne teknologjine 5GHz nuk do e njohin. Dhe nese nuk ka ndonje internet mbi 300mbs nuk eshte e nevojshme 5GHz
   
  profesori pëlqen postimin.
 4. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  426
  Pëlqimet:
  83
  Pikë nga trofetë:
  28
  Flm Shume kshtu duhet me u pergjith flm vllaqko
  Flm shume respekte
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...