1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje rreth views ne youtube

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Anakondd, 16 Korrik 2017.

 1. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje,
  Deshta me ju pyt,a ti qesin paret ne balance edhe paret nbank normal per ato videot qe ke fitu edhe nfund i ke fshi?
  A prish pune najsen do te thote nese i fshin videot qe ke fitu prej tynve a ti qesin nbank/balance. ato pare?
   
 2. Pleurat

  Pleurat Pleurat D. Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,293
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese gjithqka ka shku nrregull ateher ato fitime te mbesin ne llogari,nuk mirren edhe nese e fshin videon.
  Cdo klikim eshte regjistru dhe eshte nxjerr fitimi prandaj ne kete rast nese gjithqka ka shku ne rregull nuk ka kthim mbrapa.
   
  Anakondd pëlqen postimin.
 3. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ne mujin e kalume ne youtube me figurojshin me shume pare a ne adsense 10 euro ma pake se di
   
 4. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  i kom fshi do video e po men doj qe eshte per ate se po dallojn fitimet mes adsense dhe yt
   
 5. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  533
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  88
  15% i nal youtube
   
 6. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,571
  Pëlqimet:
  619
  Pikë nga trofetë:
  243
  15% deri ne 18-19% ndodh kaniher qe i ndal . N varet nga muaji ne muaj .
   
  Anakondd pëlqen postimin.
 7. iboanonymous

  iboanonymous Anëtar i Njohur

  Postimet:
  533
  Pëlqimet:
  114
  Pikë nga trofetë:
  88
  E di 15% si mesatare , edhe sa her qe i kom pjestu jon dal rreth ktynev shifrav
   
  Anakondd pëlqen postimin.
 8. ceo

  ceo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mos ja qr ... youtube rrall nal najhere najsen mu kurr sum ka ndodh qe ka 15% me mi nal youtube veq diqka po , kanihere mka shtu kanihere mka nal
  Amo earnings perfundimtare dalin n adsense ( qato qe mun mi nxjerr )
   
 9. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,571
  Pëlqimet:
  619
  Pikë nga trofetë:
  243
  Dmth na po ja fusmi kot ??
  Kur nuk din mos shkruj post palidhje se dikush mson gabim prej qiftit tond .
   
 10. ceo

  ceo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mson dikush palidhje prej qiftit tond , qe ski lidhje qa bon youtube me ty
  Une e di vet qysh mi qet youtube paret edhe nuk i nal 15% -,-
   
 11. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,571
  Pëlqimet:
  619
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ndjehem krenar me ty , Ju faleminderit :D
   
 12. shakirielham

  shakirielham Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Sa paguan per 10.000 views youtube din ndokush ?
   
 13. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  321
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  38
  varet ne cilin vend i merr ato klikime,
  prej 10k views me i marr 100 klikime ne reklama apo 1%
  ato 100 klikime nese paguhen perafersisht 25 cent...
  100 x 0.25:= 25 euro
   
  shakirielham pëlqen postimin.
 14. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,571
  Pëlqimet:
  619
  Pikë nga trofetë:
  243
  tash per tash 1-6 euro .
  cpc ska 0.25 me yt , dikur ka pass edhe ma shume po tash jo osht shume dobt
   
 15. shakirielham

  shakirielham Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Sja vlejka haha
   

Shpërndaje faqen

Loading...