1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje rreth transferwise

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga D3LL4, 22 Korrik 2020.

 1. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje
  Deshta te ju pyes ata qe kan pervoj me transfer wise ?
  1. a mund te hapim llogari nga shqiperia dhe kosova ta verifikojm llogarin.
  2. a mund te marrim kartelen sikur payoneeri qe e ka ate mundsi edhe ne trasnferwise.
  3. nese nuk mund te marrim kartelen si duhet mi bo withdraw paret ne bank ne kosov.

  flm per mirkuptim.
   
 2. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  1. Jo nuk munesh as nga Shqiperia as nga Kosova per arsye se transferwise nuk i njeh ose nuk ofron sherbime ne shqiperi ose kosove sa i perket karteles.
  2. Po
  3. Ne kosove nuk munesh me ba withdraw nese nuk e ki kartelen sa e di une.

  Une e perdori transferwise mirpo une e kom konfirmu me njanin prej shtetev qe i ofron kto sherbime, pra e kom hap ne emer te 1 familjari tem qe e kom jasht shteti ne Gjermani, pastaj ma ka pru kartelen ne Kosove. Per me ba withdraw me kete kartel nuk e kom provu ama e di qe munesh me ba withdraw 100%, e kom provu me kry pagesa funksionon ne secilen website, kartela osht master card.

  Pra transferwise nuk funksionon ne Kosove ose Shqiperi, menoj qe e vetmja zgjedhje osht kjo nese ki ndonje familjar jasht Kosove me hap ne emer te tij pastaj aj personi me ta pru kartelen edhe ti munesh me aktivizu kartelen ne Transferwise.
   
  Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
 3. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  1. e pranon shqiperin - https://prnt.sc/tmuqy8
  e pranon edhe kosoven - https://prnt.sc/tmurbm
  3. dhe qe thua ne kosov smundesh me bo withdraw - https://prnt.sc/tmurze me sa duket ne keto banka mundesh me bo withdraw .
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 4. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk e pranon as Kosoven e as Shqiperin mos e kqyr ti te faqja qe osht me u regjistru shiko ktu listen e shteteve te cilat munesh me perdor transferwise.
  Code:
  https://transferwise.com/help/11/getting-started/2571942/what-countries-can-i-send-to
  Nese ti munesh me verifiku account me dokumente te Kosoves edhe te Shqipnis edhe nese te vjen kartela tregom edhe mu edhe une kome fshi ket account qe e kom me shtetin Gjerman.

  3. Une e thash pa kartel master card nuk munesh me ba withdraw, nese e ki kartelen e transferwise munesh.
   
 5. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  po amundesh me bo transfer bile nbank a dikun ?
   
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nuk mundesh me transferu paret ne kosov , e kot eshte kam fol me qindra her me supportin e tyne.
  Ndoshta thu me vete kosoven e pranojn por nuk mundesh me i transferu ne kosov paret? E quditshme pak po kshtu eshte, sepse kemi shtetin e dobt , bankat nuk kqyrin me bo marrveshje me kompani t huja per me na lehtsu sherbimet po veq kqyrin sa me i rrit ato % te kredive.
   
  wolf_mc12 dhe D3LL4 pëlqejnë postimin.
 7. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  raiffaiseni nkosov eka bo mir tash ta jep at apin sikur 2checkout me bo pages me cc , raiffaiseni eka bo me ecomerce veq sedi sa duhet me pagu nmujt , ake ndegju per kte nese po , amunesh me shpjegu rreth saj.
   
 8. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nuk kam shum info rreth ksaj, nfillim kur u hap gjirafa50 e kam pa qe e kan at sherbim, dhe i kom pyet ne raiffeisen bank e mkan thon se duhet me pas biznes te regjistrun pastaj folin per mundsin a e ofrojn at sherbim te un a jo pasi nuk e ofrojn per qdo kompani.Kshtu mkan thon para disa vitev , tash nuk e di si eshte.
   
 9. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  osht sen i mir se ska nevoj me lidh me 2checkout , edhe dropshippingi funksionon super masnej.
   
 10. royal32

  royal32 Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Lej 2checkout , Fillo me Stripe me LTD ne Uk dhe lidhe stripen me payoneer funksionon shum mire.
   

Shpërndaje faqen

Loading...