1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Rreth postes ne kosov.

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Jãşhť'Sşeriĕ, 10 Maj 2017.

1. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,691
    Pëlqimet:
    530
    Pikë nga trofetë:
    208
    Pershendetje.

Un jam nga shqiperia. mirpo rri ferizaj. Skam dokumenta tkosoves as leternjoftim asgjo. Nuk figuroj fare si banor i kosoves.

Tani pershembull tek 1 kompani un shkruj
    Emer mbiemer: filan fisteku
    Adrresa: Ferizaj, Filan rrug, 70000

Pra emri im edhe adrresa e rruges ku un qendrroj ne ferizaj, a do vinte ajo leter n`kosov? apo do kthehej per ne shqiperi ose mbrapsh?

Mendimi im ishte qe tboja kerkes me e dergu n`emrin tim dhe per adrres te shkruaja adrresen ku rri nferizaj. dhe me shku npost me pyt a ka ardh apo jo.

Mirpo sedi tash nqs vjen a bon me pyt ke posta nferizaj po duhet me pyt ke posta n`prishtin, ose a vjen ajo leter apo jo. Cfar mendoni ju?!

flm.

2. Best Answer:
    Post #2 by Pleurat, 10 Maj 2017
  3. Pleurat

Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,330
    Pëlqimet:
    583
    Pikë nga trofetë:
    343
    Best Answer
    Nese porosit diqka nga ndonje kompani private qe gjendet ne Kosove ateher ata porosit o dergojne vetem ne baz te adreses dhe nr kontaktues me juve,pra nuk ju intereson dhe as qe e din se jeni nga Shqiperia.

Sa i perket porosive jasht vendi dhe qe i sjell posta shteterore ateher mund te nxjerr probleme por nuk e besoj se nuk te vjen porosia (madje as nuk e besoj qe e kthejne ne Shqipri ).
    Mjafton qe shtetin ta japesh Kosova dhe porosit te vin direkt ne adresen e shenuar pa marr parasysh nga jeni.

Jãşhť'Sşeriĕ pëlqen postimin.
  4. Elbunit

Elbunit Anëtar Aktiv

Postimet:
    243
    Pëlqimet:
    30
    Pikë nga trofetë:
    38
    Vjen tu u bazu en adress qe sa po e shoh ti nuk e ki numrin e hymjes po edhe nese nuk osht adresa mire ajo met npost
    nese kalon shume kohe pa tardh ku banon shkon npost e merr.

5. Jãşhť'Sşeriĕ

Postimet:
    1,691
    Pëlqimet:
    530
    Pikë nga trofetë:
    208
    @Pleurat @Elbunit faleminderit.

Kompania qe po nis ate porosi esht jasht shtetit. Ka gati 1 muj qe e kam porosit dhe duhet tkishte ardh shkova ke posta ktu nferizaj me pyt para 30min edhe mtha hajde mo von se sjan ato qe meren me porosi. do shkoj me von t`shofim ishalla osht aty :/
    nuk osht paisje osht thjesht leter, per me ardh ke shpia zbesoj se as npolici askund smundet me gjet njeri qe un e kom banesen nfilan vend se edhe pse kam gati 6 vjet qe rri ktu skom pas probleme me policin dhe nuk mka vy me u regjistrru.

Kot per info mbasi tshkoj ke posta do komentoj prap me trregu a kishte ardh apo jo!

6. Elbunit

Elbunit Anëtar Aktiv

Postimet:
    243
    Pëlqimet:
    30
    Pikë nga trofetë:
    38
    spo di nferizaj qysh funksionon nprishtine secila hymje e ka numrin edhe ne adres e shkrujm
    postieri tu u bazu en numer e gjen edhe hymjen ose tu i vet kojshit nbaz temrit po mu mka ndodh qe mka thirr edhe ntel postieri i Postes se Kosoves mka thon qe spo muj me gjet ku me ta lon dergesen.

7. Jãşhť'Sşeriĕ

Postimet:
    1,691
    Pëlqimet:
    530
    Pikë nga trofetë:
    208
    mfal vlla po spo e kuptoj cilen e qun 'numeri i hymjes'
    persa i perket nr tel e sene tjera ke kompania ku kam bo kerkesen nuk ka opsion per info shtes vec, emer mbiemer, adrresen e rruges shtet/qytet dhe zip code :/

EDIT. : Sa erdha prej postes, ska ardh sen than!

Last edited: 10 Maj 2017
  8. Elbunit

Elbunit Anëtar Aktiv

Postimet:
    243
    Pëlqimet:
    30
    Pikë nga trofetë:
    38
    Numrat e hymjes po i quaj numrat qe jon tvendost nsecilen hymje psh une e kom nr 4

edhe adresen kur e shkruj e shkruj Kosova/prishtine/rr..... nr4 /10000

nejse ty hala stpaska ardh npost

9. LTH05

LTH05 Anëtar i Njohur

Postimet:
    714
    Pëlqimet:
    89
    Pikë nga trofetë:
    48
    un kam dergu letra nga kosova ne gjermani dhe anasjelltas. te gjitha me sukses.
    Emri Mbiemri:
    Rruga Durresi 117.
    20000 Prizren
    Kosovo

met mira

Shpërndaje faqen

Loading...