1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Rreth Onecoin cash ??

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga aksham, 1 Janar 2017.

1. valon27

valon27 Anëtar Fillestar

Postimet:
    61
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Sje i obligum me thirr i nderum,mundesh nje t'gjall mos me i than.Mundesh thjesht me ble ni pako dhe me prit.As ti se ke dit qe bitcoin ka me pas kete çmim por thjesht ke rreziku dhe i ke ble ose qysh i ke fitu ska rendesi.Anyway thelbi osht i njejte po logjikat i kan te ndryshe kto dyat prandaj krejt bitcoinerat e kan problem me kuptu.

2. Zyklon

Zyklon Bitcoiner

Postimet:
    3,500
    Pëlqimet:
    344
    Pikë nga trofetë:
    253
    Une do te bej thirrje gjithmon te mos investohet ne onecoin, mirepo per dallim prej teje une kurr nuk them investo ne Bitcoin, kurse ju sigurisht me gjithe mundesin i shruani edhe mesazhe private antareve veq me fut ne kete skeme mashtruse edhe nje viktime sepse kshtu eshte sistemi, sepse po u ndalen antaret e rinj, ju nuk do te mundeni me u pagu.

Nese mundesh me ju pergjigjje ketyre pyetjeve sakt, atehere vazhdojm biseden, perndryshe jo sepse eshte vetem humbje kohe per mua.

1. onecoin reklamohet sikur "cryptocurrency" cili eshte kodi burimor qe mundem me pa ?
    2. Si behen "mining" onecoin ?
    3. A njihet nga ndonje exchange/kembimore e cryptocurrenices ?
    5. Pse nuk eshte e listuar ne faqen coinmarketcap.com ku jane mbi 700+ cryptocurrencies ?
    6. Sa coins shperndahen kur gjendet nje bllok ?
    7. A ka block explorers ku mund te shihen blloqet dhe transaksionet ?
    8. Sa kushton 1 onecoin ?

etj etj, nuk ka pergjigjje ne asnje kto pytje

Ketu mundeni me lexu per onecoin e verteta nje skem piramidale qe nuk e ka larg deshtimin total, dhe ata qe investojn do ta kruajn koken po do te jete vone, disa jane arrestuar ne Kine etj https://en.wikipedia.org/wiki/Onecoin

Une jam i hapur nese ke ndonje pytje Bitcoin VS onecoin

DarKr0x dhe Koraab pëlqejnë postimin.
  3. Koraab

Koraab Anëtar i Njohur

Postimet:
    536
    Pëlqimet:
    173
    Pikë nga trofetë:
    73
    edhe bitcoini osht scam o vlla dje ke 1200 vlera sot ra 930$ kush ka investu e ka hanger hahahahaha hjg :p

4. Zyklon

Zyklon Bitcoiner

Postimet:
    3,500
    Pëlqimet:
    344
    Pikë nga trofetë:
    253
    haha :)

BTC i shet kur t'dush, ne onecoin kom degju qe i blen ato "pakot" edhe je i bllokum 1vjet ose me muaj nuk mundesh me i "shit", sdi cka po replikoj ne antarin me nalt po mendoj veq po mundohna ndoshta dikujt i bjen ne sy postimi jem edhe kerkon me shume edhe ne internet edhe e sheh qe eshte mashtrim 100% !

ahysenaj dhe Koraab pëlqejnë postimin.
  5. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Vetem nje injorant nuk e dallon nje ponzi skeme.
    @Zyklon ne i bem thirjet per tu ndergjegjesuar.
    Nese duan ta vazhdojne, BUJRUM dhe te mbledhin frutin e injorances se tyre kur te vi koha.

ahysenaj pëlqen postimin.
  6. valon27

valon27 Anëtar Fillestar

Postimet:
    61
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Shoq as une si thash kerkujt investo ose diqka,pse i kom shkrujt msg privat osht arsyeja me ja sqaru nese don se a hin a nuk hin osht problem i secilit dhe skom met ne kyqjen e +\- 1 anetari.Normal qe per krejt pyetjet e tua kom pergjigje por asnjeher pergjigje virtuale,qe ta merr mendja me i dit kto pergjigje mundesh me me taku.Pse ti e mbron bitcoin osht logjike se sigurisht ke fitu prej tij dhe osht normale ama mos harro qe para disa muajve sa milion bitcoin hupen qe hakerat e thyen sistemin.Tjetri dallim qe osht shum me rendesi osht se btc osht anonim sdihen transaksionet se jon anonim kurse ne oc e ki kyc dhe ti qe je out normal qe smundesh me i pa transaksionet.Thjesht a don me hi kush a sdon osht problem i secilit,une qka kom reagu osht se ju krejt reagoni ktu scamtu than pa pas as nje informacion thjesht shkrime online,nese osht ashtu ateher pse me tbesu ty njerzit kurse edhe ti veq po shkrun prej mendjes tane pa fakte konkrete po veq je i bazum ne shkrime.Sidoqofte gjithmone egzistojn dy ane te medales dhe per mu ska telashe ama qe doni krejt forumi info per kete pune organizoni ni seminar vi ju jap info me fakte qka ju si dini si dhe pergjigjet e tua face to face. ;-))

7. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    @valon27 ky mbh u zgjat shume.
    Une skam fakte dhe argumente bravo me kape mat.
    Ti qe ke hajde sqaroi. Te vi te takoj un ty per te me shpjeguar ti argumentet hahaha

valon27 pëlqen postimin.
  8. Emi mer

Emi mer Anëtar Aktiv

Postimet:
    345
    Pëlqimet:
    92
    Pikë nga trofetë:
    53
    Gjat gjith diskutimit kam lexu qe thua qe nuk eshte scam dhe qe esht legit.
    Un jam krejt amator rreth ktyre gjera: me thuaj ke fitu ti rreth kesaj?
    Ke marr naj pages?
    Apo vetem ke investu?

9. valon27

valon27 Anëtar Fillestar

Postimet:
    61
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8

Te dyat.

10. Emi mer

Emi mer Anëtar Aktiv

Postimet:
    345
    Pëlqimet:
    92
    Pikë nga trofetë:
    53
    Naj prove qe ke mar pagesa? Me sakte qe ke fitu me oc?
    Dhe si ke fitu?

11. valon27

valon27 Anëtar Fillestar

Postimet:
    61
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Po kur t'dush,ama jo ne ksi menyre i nderum.

12. Koraab

Koraab Anëtar i Njohur

Postimet:
    536
    Pëlqimet:
    173
    Pikë nga trofetë:
    73
    Po cfar paska kjo menyr qe nuk tregon?

13. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Ore ti e kupton qe ky tipi sti jep informatat falas Duhet te shkosh ta takosh ti japesh kafe qe te tregoje

14. valon27

valon27 Anëtar Fillestar

Postimet:
    61
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8

Jo kafet i qes une :D:D

15. Emi mer

Emi mer Anëtar Aktiv

Postimet:
    345
    Pëlqimet:
    92
    Pikë nga trofetë:
    53
    Po cfar menyre? Me pagese? Si megaholdings?
    Ti po e mbron oc
    Kshu qe menyrat tregoje ketu dhe jo ne menyre private qe mund te biem pre e mashtrimeve nga fjalet e bukra

16. aksham

aksham Anëtar i Njohur

Postimet:
    921
    Pëlqimet:
    31
    Pikë nga trofetë:
    48
    Pyeta edhe disa tjer qe i njoh live qe miren me ket pun menjeher fillun mem than kshtu ashtu investo mi jep mu leket kshtu ashtu ma perzinen krejt edhe mu spom doket diqka e mir kjo onecoin se nuk besoj qe fiton kaq leht qysh um tregun ata mu ti mthan veq bleje qet qet paket edhe mas 1 vjetve ki me fitu qekaq nuk besoj se qaq leht osht se me kon krejt bota kishte shti pare qashtu edhe ishmi bo miljonera per 1 vjet qysh po thojn kta.... spom doket diqka ne rregull kjo puna onecoin ktu fiton aj nkryje qe osht ndersa kto tjert qe investojn nkra te atij jan kurbana!!!

Un i pyetsha qysh me fitu me ma spjegu punen e ktyne qysh shkon aj veq qet llaf edike tha ti bjermi paret mu ti qoj un tokenat edhe per 1 vjet ka me hyp vlera e shet ma shtrejt!!! as qysh me shit nuk tregojke veq thojshin investo ti !

17. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Nuk e vleresove si duhet bitcoinin dhe e perdore per te blere nje pakete ne nje ponzi scheme.
    https://forum.itshqip.com/threads/kujdes-ponzi-scheme-onecoin.50375 - Lexoje. Shpresoj te bindesh.
    @valon27 do deshiroja te me kundershtoje tek tema qe krijova. Normale me fakte dhe jo te thuash hajde me tako te te sqaroj.

Shpërndaje faqen

Loading...