1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth nje Konfigurimi i pcs specifikat

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 20 Korrik 2013.

 1. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje antar t'nderuar e kam ket kompjuter me keto specifika po po mduhet mu WINDOWS XP puna qe ni softuer qe me duhet mua ne pune e perkrah vetem xp e desha ta di a mundem me ja instalu windows xp edhe a mi njeh keto specifika qe mi ka


  Type: Mainstream, Multimedia
  Processor Family: Intel Core i7
  Processor Speed: 3.4 GHz
  RAM: 10 GB
  Storage Capacity (as Tested): 2000 GB
  Storage Type: HDD
  Graphics Card: Intel HD Graphics 4000
  Primary Optical Drive: Dual-Layer DVD+/-RW
  Operating System: Microsoft Windows 8
   
 2. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje,

  Besoj qe ti njef vetem provo me Windows XP Professional 64Bit...

  Me te mira...
   
 3. Agonche

  Agonche Anëtar

  Postimet:
  29
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  3
  Windows XP 32-bit, i njeh vetem deri ne 4GB RAM, ndersa Windows XP 64-bit i njeh deri 128GB RAM.

  Sa i perket softuerit, provo ndryshoje Compatibility Mode ne Windows XP ose version tjeter.
  1. Kliko me tastin e djathte ne shortcutin (ikonen) e softuerit, pastaj Properties2. Kliko te menuja Compatibility
  3. Kliko ne Run this program in compatibility mode for:
  4. Zgjedhe nje sistem operativ qe e perkrah softueri

  [​IMG]
   

Shpërndaje faqen

Loading...