1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth NanoStation2

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga ReY, 19 Dhjetor 2016.

 1. ReY

  ReY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje e kam ni NanoStation2 po e konfiguroj si ne youtube
  [​IMG]
  po kur po du me u lidh me telefon po rrin vetem kshtu
  [​IMG]
  a kishit mujt me tregu se ku osht problemi
   
 2. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  Tek opsioni IEEE 802.11 Modes, nëse e ka zgjedhe B/G/N.
   
 3. ReY

  ReY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  aty shkrun
  B only
  G only edhe
  B/G Mixel

  un e kam ne B/G Mixel
   
 4. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Tek opsioni network kqyr qysh e ke lane,le bridge se dhcp ndoshta spo lshon
   
 5. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  ndryshoje Security ne: Wep
   
 6. ReY

  ReY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  tema munet me u mbyll se ka dal qe nanostation osht defekt
   
 7. Visii

  Visii Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Prsh,kam dhe une nje NanoStation m2 kam nje sinjal wi-fi ,ja di paswordin me telefon futem rregullisht. Me anten e kap sinjalin,nuk futem dot. Mbushet antena plot me val sa dal nga ip antenes,futem ne pc iken sinjali. Si mund te veproj.apo do e ket ber ISP me tel te futesh,me pc jo
   
 8. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  ne Nanostation futesh me kete ip default sigurisht 192.168.1.20 edhe ne Pc a e shkrune ndonje ip statike psh 192.168.1.2 apo nanostaion leshon Ip automatike DHCP ?
  Edhe shiko ne nanostation te Network Mode qysh e ki Bridge apo Router
   
 9. Visii

  Visii Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Po me ip jam futur ne anten. E kam len Bridge. Antena nga largesia qe ka wifi eshte 10metra. Wi-fi te tjer aty afer kap,ate qe dua une nuk e kap.e ka fajen antena.apo do e ket ber isp qe me anten mos te kapesh
   
 10. Visii

  Visii Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Bridge e kam len. Antena nga wifi esh 10metra larg nga vendi,me tel kap me anten jo. Aty afer antena kap val te tjera. Por ate jo
   
 11. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  A e sheh SSID e qasaj wifi qe po don mu lidh a hiq nuk mundesh me e pa prej antenes tane kur e skanon?
  Normal qe duhet me e pa kur ta skanojsh,perveq se nese wifi accesspointi qe gjune rrjet eshte 5 ghz atehere nuk e sheh
   
 12. Visii

  Visii Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Puna eshte qe sinjalin qe dua te mar,e ka nje shpi me ruter brenda besoj une,me tel futem ne rregull. Nga shpia ime eshe dik 10metra. Une e kthej antenen atje ku kap tel val. Tek nanostation e kapa si SSD Por tek antena nuk ka asnji val fare,ska sinjal. Apo duhet ndonji anten tjeter me e mire flm
   
 13. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  sa eshte sinjali kqyre sa dbi psh - 70 ,-60 kqyre njehere,edhe ti per tu lidhur ne at wifi duhet qe ta shkruajsh passwordin e asaj wifi ne nanostaion .
   
 14. Visii

  Visii Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Dbi 80-85. Dhe eshte pa password.
   
 15. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  i dobt koka permi 85 nuk ban hiq interenti tani,nen 80 ban,po ti edhe ne nanostation aty qe e ke me zgjedh shtetin leje Compliane Test
   
 16. Visii

  Visii Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  23
  Une zgjedh shtetin Italy. gjithsesi flm shume per ndihmen. Mendoj se kto antenat NaonoStation duan qe te shofin objektivin qe te kapin,nuk jan si telefoni
   

Shpërndaje faqen

Loading...