1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Rreth modemit ne Kujtesa

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ingjeksion, 28 Shtator 2015.

 1. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  E kom marr internetin me Kujtesa 40 Mbps po mu interneti pom vjen 15 der 25 Mbps maksimumi , mos i ka fajet Modemi qe po vjen interneti kaq i dobt , Modemi osht thomson tcm420f .
   
 2. EmcCadch3

  EmcCadch3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  33
  Më mir është shko te kujtesa net dhe tregoje problemin tënd.
   
 3. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  une shkova te Kujtesa um thanen qe modemi mundet mos me ta perballu 40Mbps , une per qeta e postova me ju tregu qe a osht e vertet qe qiky tip i modemit nuk e perballon 40Mbps ,se ktu ne internet sun po e gjaj deri sa Mbps bon ky model i keti modem .
   
 4. EmcCadch3

  EmcCadch3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  33
  Nuk e ke cek se a të kan treguar ato a jo , ndihmë nga une nuk ke.
   
 5. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po ti merre ni Modem nga Kujtesa sa per Prove.
   
  EmcCadch3 pëlqen postimin.
 6. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po i veta a ka , um thanen hale nuk na kan ardh modemat e ri , e veq dashta me e dit qiky tip o modemit a e perballon .
   
 7. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  e qysh mun me ta shit 40Mb kur modem spaskan,pse po pagun pra per 40MB?

  met mira
   
  ArditS pëlqen postimin.
 8. ArditS

  ArditS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  868
  Pëlqimet:
  599
  Pikë nga trofetë:
  263
  Pajtohem me LTH05 ata nuk munden me ta shit ty ni pakot te internetit kur nuk kan modem per at pune, per ashtut ata duhet me ta kompenzu ty se nuk osht puna te ti a e perballon a jo, ti qaq pagun edhe qaq duhet me te ardh...
   
 9. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  597
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  58
  pos Modemit problemin mundesh mi pas edhe te Kartela e Rrjetit, ndoshta osht e vjeter apo edhe e vogel per at arsy edhe nuk e pranon.
   
 10. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Se tjera kompani nuk po ka qe ofrojn 40Mpbs , tash thanen qe po vike artmotion nashti e ndrroj e marr me kta , para kujteses e kom pas rrjetin me post po katastrof u kan .
   
 11. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Pc osht i mir i7(8berthama) , 8GB RAM , HDD 1TB + SSD 8GB
   
 12. EmcCadch3

  EmcCadch3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  222
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  33
  nese eshte i mir punon,me ndegjo mua,shko te kujtesa edhe thuju me jep nje tjeter mode dhe te japin pastaj konfiguroje.
   

Shpërndaje faqen

Loading...