1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth mikrotik konfigurimit

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga REMZI, 11 Shkurt 2018.

 1. REMZI

  REMZI Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje te gjithve

  Doja te dija diqka rreth mikrotik pasi pash disa toutoriale se mund te instalohet edhe ne vmware dhe se mikrotik mund te perdoret si nje router shperndares rrjeti mirpo pytja ime eshte kjoo qofse ne shtepin time un paguaj rrjetin qe e kam me ipko dhe komshia tjeter nuk e paguan pra ka routerin dhe wifi mirpo inka skaduar pagesa pasi ta bej instalimin e mikrotik a mund te ket edhe ai qasje ne rrjet duke u sherbyer me router timin pra ta marr rrjetin nga un edhe ne qoft se un jam ne katin e 1 e ai eshte ne katin e 4 duke i instaluar edhe atij mikrotik apo nuk funksiono keshtu pasi qe kam shum mjegullira rreth saj.

  Shum faleminderit per durimin dhe pergjgjet qe na jipni gjdo her edhe pse ndoshta nga jo prefesionalizimi pytjet mund te jen shum te pa kjartaa mirpo asnjeher nuk mungo ndima juaj shum faleminderit per gjdo gje
   
 2. mekanik

  mekanik Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  ti mund ta ndash internetin tend nepermjet wajrlessit(wireless),pastaj shoku duhet ta kete routerin wireless pranues por mos harro nje gje rrjetin yt paksohet dmth shpejtesia sa me shume shfrytzues te kete,por nese qellimi yt eshte ta hakosh ipkon athere ske mundesi te pakten ne kete menyre askush nuk tregon edhe nese din,fat tmir
   
 3. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  589
  Pëlqimet:
  214
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ska pse te duhet mikrotik per keto sene, dergoja prej wifi-se tane me lan kabell ne katin e 1 qe je deri ne katin e 4 ne lan portin e wifi-se shokut ne katin e 4,nese ballkonet jane nje drejtim,ose me antena nanostation pa kabell . Modemi i Ipkos te shoki del jasht funksioni ne kete rast.Veq me wifi te vet punon.Kjo vlene per internet,ndersa per TV ska mundesi qe ti dergosh shokut .
   
 4. REMZI

  REMZI Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje;
  Fillimisht shum faleminderit per pergjigjen mirpo qellimi im nuk eshte ta hakoj ipkon ose ndonje operator qellimi im.ishte ta dijaa se mikrotiku a mund te instalohej ne virtual machine d
  Pershendetje Qellimi im nuk ishte qe te hakoj Ipkon ose ndonje Operator qfardo qoft , mirpo pytja qe kam bere me siguri ka tingelluar si e tille pasi qe edhe thash qe ndoshta nga jo prefesionalizmi mund te tingelloj e pakuptimt , vetem doja te dija se a mund te perdoret per shperndares rrjeti ne me shum zona ku mund ta shperndaj rrjetin nga wifi-ja ime tek perdorusi posht pa zgjatur asnje Kabell

  Sido qoft shum faleminderit Per ndimen qe na ofroni te gjithe !.
   
  mekanik pëlqen postimin.
 5. ReY

  ReY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  tema e vjeter ama mundesh :)
   

Shpërndaje faqen

Loading...