1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Rreth konfigurimit te GOLIATH (IP VDP Door Station)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ArianitSh21, 17 Mars 2019.

 1. ArianitSh21

  ArianitSh21 Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje te gjitheve.
  Kam instalu zilen me kamere ne deren e hymjes se shtepise, te cilen e kam lidhe me 2 ekrana (njerin ne katin e pare dhe tjetrin ne katin e dyte), dhe qellimi im ishte monitorimi i shtepise ne ate menyre qe kur dikush i bie ziles te kem mundesi ta shoh me kamere (edhe nese jam larg shtepise).
  Pajisja eshte e firmes GOLIATH, por kam hase ne problem gjate konfigurimit te saj (IP VDP Door Station), pasi qe P2P del se eshte offline dhe nuk kam mundesi te konektohem me telefon. Po dyshoj se problemi eshte te konfigurimi me IP, andaj ju lutem per ndihme nese keni njohuri ne kete aspekt.

  Me poshte keni dy foto te bashkangjitura (pajisja dhe problemi qe me shfaqet):

  [​IMG]

  [​IMG]

  Shpresoj qe isha i kjarte ne sqarimin e problemit,
  Faleminderit paraprakisht.
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by cold-trojan, 19 Mars 2019
 3. cold-trojan

  cold-trojan Anëtar i Njohur

  Postimet:
  617
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  48
  Best Answer
  Pershendetje,

  Se pari duhet te sigurohesh qe kjo door-station eshte e lidhur ne njerin nga routeret e internetit. Kontrollo nese portat ne router te japin internet, pastaj ne shumicen e rasteve te ketyre moduleve duhet te vendosesh IP Statike ne menyre qe te komunikoj me modulet tjera brenda shtepise. Po ashtu, sigurohu qe ke te vendosur DNS te ISP qe e shfrytezon.

  GOLIATH, eshte OEM i kompanise DAHUA, andaj kerko tutorials rreth Dahua Video Intercom per me teper.
   
  ArianitSh21 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...