1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Rreth klikimeve te qellimshme (adsense)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Appl, 31 Korrik 2017.

Tags:
 1. Appl

  Appl Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Prsh cuna vajza,
  Per ju qe mereni me adsense si ja beni ne rastet kur dikush me qellim keqdashes ju klikon reklamat per t’ju bllokuar apo c’aktivizuar accountin? Si e menaxhon gogle kete gje ditet e sotme? Si e menaxhoni ju?
  Flm
   
 2. Best Answer:
  Post #13 by beharluu, 1 Gusht 2017
 3. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  Shiko cila ip e shfleton me se shumti site tend e beja bann ip,hiqi reklamat koh pas kohe,perdor ndonje traffic exchange per te dergu disa views ne faqe.
   
  Appl pëlqen postimin.
 4. KNO3

  KNO3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nqs po perdor wordpress Perdor Click-fraud Monitor me ket mund ta besh qe vetem 2 her ne dite mundet nje ip te te klikoje ne adsa
   
  Appl pëlqen postimin.
 5. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mos ta nin nuk ben kurgjo hiq ai qe te klikon, nese te bohen permi 10 vet apo 20 dhe te klikojn pa ndal atehere ndoshtaaaa ka mundesi me ta mbyll, ama sot per sot nese dikush te klikon asgje nuk ben, edhe pse eshte mire me perdor ndonje click fraud..
   
  Appl pëlqen postimin.
 6. Appl

  Appl Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Sh flm cuna. Me dukej pak si pa kuptim qe te mbyllej accounti thjesht nese dikujt ja jepte mendja te klikonte pa ndalim. Gjths nese dikush nga ju ka njohur ndaj AdMob, si mund tja besh ne kete rast, pasi nuk ka plugin sic ka per faqet web :/ (jam i ri ne adsense + admob) Flm serish
   
 7. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po nqs ka IP dinamike?
   
 8. Lekosta

  Lekosta Anëtar Aktiv

  Postimet:
  467
  Pëlqimet:
  138
  Pikë nga trofetë:
  43
  ke scripta qe i ben upload ne host,dhe te ruhen te gjitha ne nje log,gjdo vizit nga secila ip,i mer copy\paste ne excel identifikoji cilat jane duplicate me shum se 2 here,dhe e shikon disa jan 5 her apo 10 me shum,dhe i bllokon ato.gjithsesi duhet ti besh ban disa ip,sepse nuk i dihet dikujt vetem per inat tendin qe je duke fituar mundohet te bej kesi gjera.mirpo edhe dergimi i shum views ka efekt te madh,gjithashtu edhe i largon paksa reklamat,dhe i vendos psh ne ora 4 te mengjesit deri ne 8,pasi ne ate koh mendoj qe keqbersi do jete ne gjum pasi smund te qendroj shume zgjuar hehe :)
   
  p3n7357 pëlqen postimin.
 9. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  88
  Sta bllokojn adsin nese dikush te ben click bomb mos ke frik vetem nese klikon vet gjdo dit ateher je ne rrezik
   
  Appl pëlqen postimin.
 10. Appl

  Appl Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ju falenderoj shume
   
 11. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
 12. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  88
  sosht e vertet qe mundet met bo ban per clickbomb per arsye se ban accounti nuk behet nga rrobotet por nga personat qe punojn ne google dhe ata e shqyrtojn njeher accountin nese vrehet qe e ke bere vet ateher e bejn ban nese e ka be dikush tjeter ateher ata e din kalo mir
   
 13. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Keep dreaming....algoritmet te bajne ban dhe ne 99.999% e rasteve se can kush koken..ose ate tjetren.
  Google ka automatizuar gjithcka, per ate kane aq fitim
   
 14. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  647
  Pëlqimet:
  192
  Pikë nga trofetë:
  88
  Best Answer
  Algoritmi funksionon vetem ne futjen e accountin ne list per ban qe do te thot se nese click bomb muajin e mar futesh ne list per ban dhe ne muajin e dyt afer pageses se dyt kontrollohet nga staffi po gjeten probleme mer ban.
  se si mendove ti kushdo qe deshiron te bej click bomb te ndokush ja bllokon adsin tjeter kujt
   
  Appl pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...