1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth instalimit te lojrave ne PS3

Tema tek 'Të Ndryshme' e hapur nga immortal.boy, 16 Nëntor 2017.

 1. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Pershendetje te gjithve.
  Doja te dija nese dikush ne forum ka njohuri per instalimin e lojrave ne PS3 Super slim Cech 4004A,
  Pyete nje shok qe eshte i huaj qe behet pa pasur nevoje te behet jailbreak apo pa pasur nevoje te hapet apo behet dicka. por skishte kohe per te me ndihmuar si te instaloj.
  Doja te dija nese dikush ne forum ka nje ps3 te tille ose din te instaloj lojra te me kontaktoje.
   
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Edhe un jam i interesum
   
  immortal.boy pëlqen postimin.
 3. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Mesa duket skemi ndonje mjeshter PS3
   
 4. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,658
  Pëlqimet:
  1,143
  Pikë nga trofetë:
  243
  deri tani di që bëhet "jailbreak" me chip ose me USB

  pa jailbreak hera e parë që dëgjoj
  nqs ekziston ndonjë mënyrë e tillë jam i interesuar
   
 5. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213

  dicka e ngjashme eshte, i ben backup me usb ose me hdd te jashtem playstation qe ke pa lojra brenda, pastaj i ben me nje tools lojrat i fut ne hdd te jashtem ( ose usb ) dhe i ben direkt install ne hdd .

  lojrat luhen dhe online me tha ai miku jashte. :D por kete videon e gjeta vet
   
 6. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Un e kryva si sherbim, 3'000 lek ne Tirane. 10 lojra digitale punon super.
   
 7. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Qysh ish procedura a mundesh mem ndihmu se edhe un jam i interesum ?
   
 8. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Vetem i kam dergu playstation , sme tregoj me gjate.
   
 9. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  nqs ke ndermend ta besh jailbreak ps3-shin ateher te rekomandoj "multiman" sepse eshte me i thjesht ne instalim
   
 10. kelvin

  kelvin Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  si mund ta shkarkoj playstation 3 ne pc===windows 7 home premium===dua nje link
   
 11. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Kerko ne internet per "Ps3 Emulator" Besoj se ka plot por te rekomandoj "RPCS3" https://rpcs3.net/ Dhe jo nuk mund te shkarkosh os-in e ps3 ne kompjuter por nepermjet ketij programi mund te luash lojerat e ps3 te cilat mund ti shkarkosh me iso ose ne se ke diskun atehere mund ti luash dhe nepermjet tij.
  Here Tjeter hap teme tjeter mos posto ketu
   
 12. kelvin

  kelvin Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  flm per ndihmen....
   
  MaksIm1233 pëlqen postimin.
 13. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 14. kelvin

  kelvin Anëtar

  Postimet:
  15
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  nuk po mi shkarkon lojrat...
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...