1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth hapjes se Paypal nga Kosova

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga qendros, 28 Mars 2019.

 1. qendros

  qendros Anëtar Aktiv

  Postimet:
  371
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Lexova ne forum shume tema rreth paypal .

  Jam i interesuar te hap accountin me kartel visa te TEB-IT .
  I deponova 10$ ne kartele po kur po du me e lidh kartelen me account po me lajmron keshtu :

  " Your card was declined by the issuing bank .Please try a different card or contact your card issuer with questions"


  A mundem me mndihmu dikush si me verifiku accontin ?
  Shtetin e kam zgjedh Slovenia puna e numrit te telit ndersa Shtetesia e kam zgjedh kosovar .

  Pres ndihmen tuaj
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,232
  Pëlqimet:
  743
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese bankat ne kosovë nuk lejojnë transaksionet me paypal nuk mund të besh verifikimin. Dil nje xhiro ne shqipëri dhe hap aty një llogari. Mere te dhenat e ebaking dhe do jesh ok.
   
  qendros pëlqen postimin.
 3. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Nuk e di < me visa electron te raiffesen bank ne Kosove e kam moti paypal ka funksionu perfekt gjithmone , provo
   
  qendros pëlqen postimin.
 4. qendros

  qendros Anëtar Aktiv

  Postimet:
  371
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  a ke bo pagesa me to vlla dhe a ke pas problem me to najher puna e shtetit ?
   
 5. Leon Haziri

  Leon Haziri Anëtar Fillestar

  Postimet:
  75
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  8
  edhe une e perdor Raiffeisen Bank per paypal me kartele visa qe 6 muaj dhe deri sot nuk kam pasur asnje problem
   
  qendros pëlqen postimin.
 6. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Une e perdori me VISA Electron te Raffaisen Bank qe nga viti 2014 dhe skom problem asniher as me pagesa dhe pranim pagesash mjafton qe PayPal mos ta hapesh ne shum IP addresa dhe te mos mundohesh me bo manpulime dhe sdo kesh problem asniher.
   
  qendros pëlqen postimin.
 7. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Me Kosove nuk mundesh me duket, une TEB kartelen si tanen e kam lidhe me Paypal Albania jam i regjistruar super pranoj pagesa e dergoj...si dhe withdraw kam bere para do dite ...
   
  qendros pëlqen postimin.
 8. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Me TEB Nuk mundesh as pagesa me bo online e leje mo me u lidh me paypal kjo eshte info e sakt qe e kam marr prej Bankes TEB.
  Me paypal funksionon perfekt kartela e raiffeisen bank visa electron.
   
  Leon Haziri, Elion1, qendros dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 9. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  562
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  Munesh edhe me banken teb me kartelen star card une tash e kom paypalin te lidht me banken teb funksionon 100%.
   
  qendros pëlqen postimin.
 10. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  kush tha o shoq aty teb ka punetor as qe marrin vesh qa asht paypali, hiq me larg se dje bana pages permes paypal si dhe withdraw kesh teb i mora paret ,,,
   
  qendros pëlqen postimin.
 11. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ketu e kam pasur fjalen Paypal e kam me Country Albania ndersa TEB jam i regjistruar ne Kosove
   
  qendros pëlqen postimin.
 12. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Po nese ne teb ka puntor qe rrejn ateher sosht faji jem, mu ne teb bank mkan than jo veq ne paypal qe nuk funksionon po nuk funksionon kartela as per pagesa online.
   
  Elion1 dhe qendros pëlqejnë postimin.
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,232
  Pëlqimet:
  743
  Pikë nga trofetë:
  343
  E verteta është se shumë puntore ne banka mjerisht nuk e kane iden per shumë gjëra. Unë njehere kam bere debat me nje tek raiffeisen per atm qe japin euro. Unë e pyesja nese kishte në ate zone ai me thoshte qe kjo ishte e pamundur, nuk ekzistonte ne asnjë vend ne shqipëri. E bera teme derisa vajtem tek drejtori, te pakten mire qe e dinte ai. Nejse... Unë personalisht kam perdorur viza te fibank ne euro dhe nuk kam patur asnje problem ne shqipëri. Nese keni interes dilni një xhiro ne shqiperi dhe hapni një llogari.
   
  @science dhe qendros pëlqejnë postimin.
 14. qendros

  qendros Anëtar Aktiv

  Postimet:
  371
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une e kam kartelen e TEB-it Visa kur po provoj me kliku get code po me paraqitet kjo ne foto
  Ne kartel i kam depozitu 10euro


  [​IMG]
   
 15. qendros

  qendros Anëtar Aktiv

  Postimet:
  371
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38

  Une e kam kartelen e TEB-it Visa kur po provoj me kliku get code po me paraqitet kjo ne foto
  Ne kartel i kam depozitu 10euro

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Paypal me qfare shteti e ke te hapur ?
   
  qendros pëlqen postimin.
 17. qendros

  qendros Anëtar Aktiv

  Postimet:
  371
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shtetin e kam zgjedh Slovenia per shkak te numrit IPKO ndersa Nationality e kam zgjedh kosovar.
   
 18. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nuk besoj qe mundesh me slovenia me lidhe kartelen e TEB Kosove, une e kam shtetit Albania skam pas probleme me lidhje .
   
  qendros pëlqen postimin.
 19. Elion1

  Elion1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  244
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une e perdori Teb StarCard per porosi online si Aliexpres, funksionon super. Po ne PP spo guxoj me provu deri sa ta marr raiffeisen bank .
   
  qendros pëlqen postimin.
 20. qendros

  qendros Anëtar Aktiv

  Postimet:
  371
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  38
  po e kam problemin tek numri vella nuk kam numer te shqiperis
   

Shpërndaje faqen

Loading...