1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth Formatizimit Shtepiz Dell GX270

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 9 Janar 2015.

 1. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje Antar , e kam nje problem me kompjuter dell gx270 , nuk po muj me formatizu me cd spo mhin nboot prej cd , cd tjeter kompjuter funksionon mir edhe kshtu e hap cd po boot nuk po mbohet e kom provu edhe me ja ndrru cd romin po apet spo mbon niher hini dej te particionet i fshita i murr fajllat e kur osht ajo procedura qe ristartohet qe kalon ninstalimin e fajllaeve te xp nuk ma njofti e met ngjyst spo di ku o problemi
   
 2. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Kqyre a e ke ne Bios me Startu me CD DVD !

  Nese jo , ateher bone em STartu me CD DVD , qe nuk te bon prap ateher ndrroje CD !
   
 3. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  së pari hyne ne Bios dhe shiko apo e njeh CD-DVD romin, në startim çdo pc i Delli-it e ka me F12 me zgjedhe nga kush don me stratur ti e zgjedhe CD-DVD por cd-romi apo dvd-romi duhet te jeni i sigurt që lexon mire, nese prap nuk bone ateher ndrro CD se ndoshta nuk eshte Bootble apo eshte e demtuar.
   

Shpërndaje faqen

Loading...