1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth Fakultetit

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga Taboo, 18 Maj 2014.

 1. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Kisha dasht me mar nga ni mendim prej juve qe jeni mat vjeter ktu edhe qe ndoshta i dini do sene ma mir rreth fakulteteve t'programimit. Kisha dasht me dit se per programim a eshte me mir me shku ne Riinvest (Shkenca Kompjuterike-Inxhinieri Softwerike) apo ne UBT (Shkenca kompjuterike) , cili fakultet te ofron me shume mundesi per programim , dhe se a jane te dy fakultetet te akredituara dhe te lejuara nga Ministria e Arsimit ?

  Faleminderit !
   
 2. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  Me duke se ne UBT mesohet gjuha programuese JAVA ndersa ne riinvest c#.Si ne UBT ashtu edhe ne riinvest ka cilesi dhe kushte me mesu nese meson shume por ne riinvest ka ma pak studenta nuk ka kallaballak dhe eshte ma leht me kuptu se ka pak studenta ne grupe max 20-30 studenta.Pyete ndonje anetare qe studion keto drejtime dhe te tregojne me sakt por dije per me pas sukses nuk ka lidhje fakulteti po sa mson ti si ne UBT si ne riinvest ki me pas sukses te dyjat jane shum te mira
   
  Fannol Gashi pëlqen postimin.
 3. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Krejt ajo çka e tha @shkelqim12 qëndron. Vetbm dua të shtoj diçka që sa i përket JAVA është platformë opern source, përderisa C# nuk është, prandaj për mendimin tim C# ka më shumë klasa të gatshme se sa JAVA. Unë jamë para përfundimit të studimeve në RIINVEST, tani në qershor mendoj t'i përfundoj, dhe siç e ka cekur anëtari sipër lehtësia këtu qëndron se nuk jeni kallabllak, mirëpo duhet cekur se ka edhe kriter, pra nuk mund t'i kalosh provimet vetëm sa për sy e faqe ashtu pa mësuar, por, nëse i ndjek ligjeratat me rregull nuk do t'a kesh as më të voglin problem sepse çdo ligjeratë ka edhe pjes praktike që d.m.th ajo që spjegohet edhe ushtrohet prakitikisht.
  Sinqerisht për veten time jamë shumë i kënaqur me dijenin që kam fituar këtu dhe përzedhja se ku shkon për të studiuar prap mbetet e juaja.

  P.S. Nëse e viziton faqen zyrtare të kolegjit RIINVEST, aty ekziston edhe plani se cilat lëndë ligjërohen për çdo semestër.
  Për studime në UBT shiko lidhjen vijuese:
  Code:
  http://www.ubt-uni.net/?cid=1,275
  Në RIINVEST
  Code:
  http://www.riinvest.net/?page_id=767
  Me shpresë se ke marr informacionin e duhur jeni i përshëndetur.
   
 4. CASPARONE

  CASPARONE Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  tema pak e vjeter po thash mos te hapi 1.Une jom ka du me shku n'riinvest ama hina i kqyra profesorat dhe asistentat qe ligjerojn aty , shum djem t'ri qe sdi hale perveti a e kan kry plus shumica prej tynev fakultetin e kryn ne aab ndersa per ubt spo muj me i gjet profesorat .Po tutna mu regjistru aty se pom hupin tani edhe 3 vite badihava , e masi je kan aty a mundesh mem tregu qysh o puna a ja vlen?Flm
   
 5. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,351
  Pëlqimet:
  376
  Pikë nga trofetë:
  228
  Jam i diplomuar në inxhinieri softuerike dhe nëse edhe një herë do më jepej mundësia që të zgjidhja, prap njëlloj do të zgjidhja.
  Në postimin tim paraprak e ke përgjigjen që je kah e kërkon.
   
  CASPARONE pëlqen postimin.
 6. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nese profesonar dhe asistentat jan djem te rinj kjo duhet te jete plus arsye per ty per tu regjistruar ne ate fakultet.
   
  CASPARONE pëlqen postimin.
 7. CASPARONE

  CASPARONE Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  nuk osht qe po du mi nenvlersu qe jon t'rij e nuk din ama njo qe pash shum i ri nashta sa une se di edhe vet a i ka kry studimet.Po ashtu kshtu zgjedhjen e kom ba.Flm per pergjigjiet
   
  Last edited: 5 Korrik 2016
 8. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  @CASPARONE , ubt osht numer 1 sa i perket Cse po flas me mendime tshoqris edhe vet qe jom aty , a sa i perket asaj qe ke pyt ti per profesora
  ti pom duket qe paske zgjedh me studiu programim , Java 1/2 tjep prof.Fatos Maxhuni (per ligjerues mat mir sa i perket programimit nuk e di a ka nks)

  A qe i paske lyp profesorat per me i pa ja ku i ke deri ne semestrin e 4

  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  CASPARONE pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...