1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth fakulteteve

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga NorMan, 31 Maj 2018.

 1. NorMan

  NorMan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  Djem a ma shum ka prespektiv FSHMN a FIEK per kompjuterik?
   
 2. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
 3. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  594
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ndash me punu edhe me mar njohuri ubt ndash mu bo profesor i matematikes shko ne Up
   
 4. NorMan

  NorMan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pse fiek?
   
 5. NorMan

  NorMan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  345
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pytja ke per Fiek edhe FSHMN vlla , ubt e di amo privat
   
 6. Mejdi

  Mejdi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nese je me shume i fokusuar ne software atehere ne FSHMN, ndersa nese je me shume i fokusuar ne hardware atehere shko ne FIEK
   
 7. Mooney

  Mooney Anëtar

  Postimet:
  19
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  13
  Si mundet njeri fakultet te jete i orientuar ne software tjetri ne hardware ? Kurse drejtimi i njejte apo?
   
 8. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,504
  Pëlqimet:
  387
  Pikë nga trofetë:
  138
  Veq ni sen di met than shko qaty ku ta don zemra mos shko dikund ku mendon qe ki me ba diqka a ne fakt nuk t flen ne shpirt ai profesion,po te them prej pervojes personale:wink:
   
  NorMan pëlqen postimin.
 9. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Nuk eshte drejtimi i njejt, njeri eshte shkenca kompjuterike e tjetri inxhinieri.
  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 10. AlboX

  AlboX Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  13
  @urankajtazi cili eshte per shkenca e cili per inxhineri
   
 11. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Inxhinieri osht FIEK
  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 12. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  E na t'UBT-s qe dalum inxhiniera t'shkences kompjuterike,qfar titulli marrim na ?:tearsofjoy::tearsofjoy:
   
 13. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  Fatkeqesisht si FSHMN njejt edhe FIEK 90% t'senev msohen qe nuk ka me ju ra me i shfrytezu thujse kurre.Ne FSHMN osht shume ma vshtir me u pranu ne krahasim me FIEK.Une vet kam apliku ne FSHMN vitin e kalum,nuk kam arrit me u pranu edhe jam shume pishman per energjine qe kam shpenzu dhe stresin qe kam perjetu masi qe nuk jam pranu :( Tash e kam gjete veten ne UBT,edhe jam kogja i knaqun me punen qe bohet ktu.Une i kam edhe shokt ne FSHMN,po programini qe msojna osht tjeter nivel ne krahasim me ata.
   
 14. ceo

  ceo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  87
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Qka po msojn ata ma pak se ju ? ose ma ndryshe?
   
 15. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  Msohet matematik e teprume qe kurre nuk tbjen me perdore.Literatura osht shume e lodht edhe msohen sene te shekullit te kalum.Planprogrami osht i keq,nuk msohet senet me radh qysh duhet po prej seneve bazike qe duhet me i msu studenti kcejn msojn grafik pa i msu mir inheritance,polymorphism,etj(fjala eshte per JAVA).Ne UBT je n'hap me me kohen edhe mson shum sene treja tu ja nis prej programimit,data structures edhe plot sene tjera.Matematike msohet qaq sa ty te duhet per me ta zhvillu logjiken.Profesorat jane ma entuziast me punu me studentin,nuk pritojn me i kthy e-mailat sa here qe ju shenon per me ju kerku ndihme ose naj rekomandim diqka.
   
 16. ceo

  ceo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  87
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese skishe pritu a mun me ma dergu literaturen e viti t par t UBT-s , nese mun :/
   
 17. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  VITI I :
   
 18. ceo

  ceo Anëtar Fillestar

  Postimet:
  87
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  8
  Error 403 , no permission :/
   
 19. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  36
  Pikë nga trofetë:
  43
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  ceo pëlqen postimin.
 20. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  ceo dhe Blerton pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...