1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje rreth disa pytjeve ne CCNA 2

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga REMZI, 22 Janar 2018.

 1. REMZI

  REMZI Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje Te gjithve!
  Tani sapo kam filluar me nje Kurs per CCNA per ti perfunduar te gjitha nivelet SA I PERKET CCNA kam munguar ne disa ligjerata dhe tani e kam problem ti kuptoj apo ti gjej disa pergjigje per keto pytje qe kam si me posht kisha lutur nga ju qe ne menyr sa me te kjart te me tregoni rreth tyre , si dhe sa i perket CCNA A JA VLE TE PERFUNDOHET KY KURS DHE A MUND TE GJESH PUNE ME CCNA SIGURISHT QOFSE BEHESH I MIRE NE TE , Ju falenderoj perzemersisht per pergjigjet dhe ndimen qe na ofroni te gjithve e jo vetem mua.


  1) qfare eshte nat ?

  per qfare perdoret ?

  dhe pse na nevoitet ta perdorim ?

  2) qfare eshte vlan ?

  per qfare perdoret ?

  dhe pse na nevoitet ta perdorim  3) qfare eshte intervlan Routing?


  per qfare perdoret ?

  dhe pse na nevoitet ta perdorim ?  4) qfare eshte MultiArea Ospf

  per qfare perdoret ?

  dhe pse na nevoitet ta perdorim ?
   
  Denik pëlqen postimin.
 2. arsimz

  arsimz Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  3
  Remzi mir shum shoku qe je ka e perfundon CCNA, osht sen i mir shumë!
  Po persa i perket a ka mundesi me gjet pune ma let edhe ma te mire ne Kosove ???
  Ehhh ktu nvaret se ku konkuron!!
  Ne pune private, nvaret sa je i shkatht dhe sa ki te njofshem!
  Ne pune te shtetit!, nvaret a e ki dikon ne pushtet ose naj daj a naj sen me pas Hashim Thaqin ose Ramushin
   
  Frankeshtajn pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...