1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Rreth Cryptos,Albanian Crypto Amateturs,

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga ano0n, 14 Qershor 2018.

 1. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,064
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po e hapi kit tem me dit ju qa menoni per Crypto edhe per shum gjera tjera.
  Un po flas per veti skam qen interesum kurr me investu ktu se kom ndegju edhe para 3-4 vjete per Bitcoin ma shum, amo skom majt ateher po e di qe Ripple kom pas kur ke 0.15 Cent edhe i kom ble 0.27 i kom shit 0.20 se mu kan dasht paret, i kom ra pishmon qe i kom shit, amo per tjera Coin as qe i bi pishmon.
  Un per veti nuk shoh te ardhme te madhe ne Crypto perveq ne disa Top 10 qe jon, Bitcoin,Ethereum,Ripple e do tjera, kurse ni sen qe mbon mu qudit kur i kom pa do postime qe i bojshin do te Albanian Crypto Amateurs ku qdo dit ka ni Coin e publikojshin edhe thojshin investo se qeky Coin ka te ardhme te mire, osht anonim, transaksion per 2-3 sek, edhe kejt shtishin pare. Mue mqudit fakti qysh menojn njerzt me do Shitcoin qe jon me pas te ardhme ku jon mbi 2,000 Coin edhe qdo dit qe dilke naj Coin e shperndajshin me investu edhe menojshin qe longterm me bo pare.

  Ai coin nuk shkon shum edhe zhduket edhe paret te hupin, po mue mhabitke qe menojshin njerzt me do Coin tlodht me pas te ardhme ku thojshin osht Anonim, a knej e ki Bitcoin Anonim, transaksion te shpejt, knej e ki Ripple me 2-3 sekonda transaksion edhe menojshin qe kto Coin kan te ardhme.
  Une ni faj ja kisha lan ktynve Albanian Crypto Amateurs disa qe jan kryesor se jepshin motivime per Crypto thojshin ftoni shokt e juaj, investoni se ka me u rrit Bitcoin 50K. Une nuk po thom qe ata me zor i kan shti, amo ata e kan pas ni faj se majshin Seminare ka 50Euro i merrhsin per njeri, edhe i msojshin per Crypto ku shumica e senev jan free ne YouTube.

  Kurse sot me ja postimet qetynve qe jon admina,moderatora, para 6 muje edhe tash e vren qe 4-5 muj asni postim se kan per Crypto, kurse para 6 Muje thojshin investoni sa nuk osht vone.
  Kshtu qe deshta me than qe une e di shum njerz jon ngul, edhe un nuk investoj ne Crypto Longterm, veq short me Trading, po ju kisha than qe mos investoni pare qe ju duhen, po edhe nese ju duhen, menoni mir para se mi shti ne Crypto se keni edhe metoda tjera me bo pare me Forex,AdSense,Instant etj, perveq Crypto.
   
  ahmet123 pëlqen postimin.
 2. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  500
  Pëlqimet:
  158
  Pikë nga trofetë:
  63
  Mendim i kufizuar dhe pesimist , nuk eshte ashtu qe veq top 10 rrine njejt, kush ishte ne top 10 para nje viti kush eshte sot, shembulli me i mire EOS prej nje ICO para nje viti sot ne top 5.
   
  mrbajraktari1234 dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 3. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,450
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ashtu si ka thon antari ma nalt , nuk e di ku po bazohesh ti ne ket fjali veq top coin 10 kan me pas rritje. Bash qata jan pumped deri tash , bash prej tyne spritet kurgjo.
  Kqyr disa tjera qe kan projekte serioze.
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,441
  Pëlqimet:
  1,072
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ti je amator dhe kete e kuptova kur thua 10 top monedhat do kene rritje, dhe si nje amator nuk mund te japesh keshilla se cfare duhet te bejne njerezit.
   
  phoenix pëlqen postimin.
 5. B4RC0D3.#

  B4RC0D3.# Anëtar Aktiv

  Postimet:
  144
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  ti koke djeg shum qe e paske bo ket postim. tpakten mos shkep dezinformata kur nuk din kurgjo.
   
  Bushido King pëlqen postimin.
 6. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,450
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  243
  Garant me tronin hahaha, Kta qe kan hi crypto tu i ngu tjert ata kan investu ne tron pa mendu hiq edhe kan hup.
   
  Bushido King pëlqen postimin.
 7. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,064
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Apet ti ktu a, shum je tu komentu npostime qa po i boj per Crypto, a pot djeg ty a, ti thu se je Satashi Nakamoto sa her fol dikush per Crypto ti je i pari qe komenton si avokat hahaha
  Per mem than mue amater duhesh mi dit do sene e me tradu Forex,Crypto gati qdo dit e me dit qa osht rreziku, e jo me maqina me i shti n;Shpi edhe me i ble do Coin edhe me investu edhe me u prit mos po bohen kejt Bitcoina.
  Tybe met vet asni Analiz nuk din me bo, veq Support edhe Rezisenc tjeter nuk din, kejta investime qe i bon i ki prej Cryptonaryt te Toryakit
  Ti menon ponime qe Bitcoin ka mu bo si Dollari edhe Euro, po Bitcoin ka mu kan veq ni Wallet online saqe
  edhe do dite ma pak se Goldi ka me pas vleren.
  Kush menon qe Crypto is the future, ateher veq zoti ju nimoft
   
 8. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,064
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Jo shoki nuk jom djeg se nuk shti pare n'sene qe veq bohen pump edhe dump, nCrypto pa pik ideja.
  I kom ble PacCoin,LindaCoin, kjo PacCoin osht 50% minus, kit LindaCoin gati as 5% nhumbje se kom, nTron,Ethereum, skom investu, Edhe nuk investoj prej fjalve tjerve, se tradoj qe 2-3 vjet, para se me fillu kjo rritja e madhe vitit kalum
  Veq Bitcoin kom edhe ato si maj qysh i mani ju longterm me u bo 200k qysh ka than McCafe, po i perdori per Skrill me depozitu ne JAFX.
  Une kit tem e hapa me i kallxu qe Crypto ska te ardhme te mir, perveq qaty nTop 10 do Coin, e tjerat, shum shpejt kan me u djeg
   
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,441
  Pëlqimet:
  1,072
  Pikë nga trofetë:
  358
  Skam koment se je shume amator. As nuk ja vlene te debatoj me ty :D
   
 10. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,064
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ti veq sa komentove zotri Expert i Cryptos
  Normal ski qka me komentu minus dej nfyt je
   
 11. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  249
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nuk ka mundsi me fitu tgjith
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,441
  Pëlqimet:
  1,072
  Pikë nga trofetë:
  358
  Minus jam momentalisht dhe cfare? Une nuk investoj ne monedha te lodhura si ty.
  Une nuk jam ekspert, por amator si ty nuk jam njehere :D kete gje e di.
   
  Pjeter.B pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...