1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth blerjes Aliexpress

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 9 Shtator 2015.

1. xo1hack

xo1hack Anëtar Aktiv

Postimet:
    194
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    Pershendetje

Desha te pyes nese dikush ka pasur ndonje provoj me ali express problemin e kom qe une kom porosit disa her n'aliexpress permes shtetit Albania dhe mkan ardhur ska pas problem po qe dy dergesa kom porosit Smart watch dikun vlera ka qen 30$ e kam kontaktuar shitsin qe me ma deklaru ner 20$ puna qe me u liru pej dogane dhe ka thon qe e bon , po kan kaluar 3 4 muaj dhe nuk mka ardh e kom ndjek me track po atu informata e fundit e qet qe u nis transit per Albani dhe vetem kaq dmth e kam kontaktuar blersin po as aj po thot skam informata se ka eshte , spo di ku o problemi e kom porosit masandej edhe njo pej nje blersi tjeter edhe ajo i njejti sen me ka ndodh dmth qe disa muaj e qet vetem transit per albani qe eshte spo di ku osht problemi , sa i perket pageses mi kan kthy paret ata , po pata qef me dit pse nuk po me vin keto produkte .

faleminderit
    Me respekt

2. ArditS

ArditS Anëtar i Njohur

Postimet:
    868
    Pëlqimet:
    599
    Pikë nga trofetë:
    263
    Pershendetje

Ne kete rast ka mundesi qe prap se prap produktin ta kontrollojne doganieret, dhe ta cilsojne si nje produkt me te shtrejte per ta ditur me sigurte se ku gjenden produktet e tua ti mund te kontaktosh ne [email protected] duke ju deklaruar numrin e gjurmimit, apo [email protected] edhe ata te tregojne me saktesishte se cfare ka ndodhur me produktin tend.

Bb. pëlqen postimin.
  3. xo1hack

xo1hack Anëtar Aktiv

Postimet:
    194
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    po kishe nese ta ndalin ne dogan nje produkt qe e cilesojn me te shretj faktikisht vlera reale qe e kam paguar ka qen 30 EURO po nese e nalin ne dogan ata duhet me lajmru atu eshte kontakti me lajmru qe eshte ne dogan dhe duhet te behet zhdoganimi po askush sme ka thirrur

4. RilindFetahu

RilindFetahu Anëtar Aktiv

Postimet:
    235
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    Me qfar poste e ke ba blerjen

China post , seller method , swiss post a qfare ????
    se edhe une e kum porosit ni telefon n'vler 100 euro
    dhe ende nuk ka mbrri kosove sipas tracking number , germany eshte

5. xo1hack

xo1hack Anëtar Aktiv

Postimet:
    194
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    njera derges qe e kam pas esht kan me Singapor post , edhe tjetra me sweeden post , qikjo me sweeden post ne mujin e 4 e qet qe u nis prej holande per shqipri po shqipria nuk pe qet qe e ka pranu ndersa ky me singapor post mujin e 7 u nis prej singapori transit per shqipri po as ky nuk ka ardh

6. omega_web

omega_web Anëtar i Njohur

Postimet:
    558
    Pëlqimet:
    215
    Pikë nga trofetë:
    73
    Ne se malli eshte ne dogan te lajmeron dogana vet.dergesat free ndhodh dhe te humbin kjo eshte normale.rendesi ka qe ke marr leket mbrapsht.
    Ne kosov sa eshte kufiri I doganes?se ne shqiperi eshte 200$.

Sent from my HTC One X using Tapatalk

7. immortal.boy

immortal.boy Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,732
    Pëlqimet:
    305
    Pikë nga trofetë:
    213
    Omega ne shqiperi eshte 150 jo 200 .

8. omega_web

Postimet:
    558
    Pëlqimet:
    215
    Pikë nga trofetë:
    73
    E ke fjalen per euro apo dollar?

9. immortal.boy

Postimet:
    1,732
    Pëlqimet:
    305
    Pikë nga trofetë:
    213
    Lek.

10. omega_web

Postimet:
    558
    Pëlqimet:
    215
    Pikë nga trofetë:
    73
    E ke gabim nuk eshte 150mij lek.Ne fakt e sakte fare eshte 200mij lek un e bera 200$ pasi jam mesura me dollarin 1:1 me lekun(tani eshte 1:1.26).

11. immortal.boy

Postimet:
    1,732
    Pëlqimet:
    305
    Pikë nga trofetë:
    213
    Nejse sja vlen te zgjatet si dikustim, por mendoj qe kaq eshte , se di kur ke marr per her te fundit.

12. omega_web

Postimet:
    558
    Pëlqimet:
    215
    Pikë nga trofetë:
    73
    http://www.dogana.gov.al/sq/node/119

13. VaLoN

VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

Postimet:
    841
    Pëlqimet:
    347
    Pikë nga trofetë:
    208
    Edhe une me daten 22.06.2015 kam pagu per nje produkt qe ka kushtu rreth 8 dollar dhe nuk ka ardh hiq, si duket diqka po ndodh me posten ne shqiperi ose kosove se nga ana kineze gjithqka eshte ne rregull. Nese ka edhe persona tjer qe nuk i kane ardh produktet keto 2 mujt e fundit ish kan mire me konfirmu ketu qe me hap si rast tek posta apo me hetu ma shume qka po ndodh me ato produkte.

Edhe a ka dikush qe ka ble muajin e fundit edhe i ka ardh produkti qe mos te blejm prap diqka e mos me ardh?

extraordinario pëlqen postimin.
  14. Pleurat

Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,330
    Pëlqimet:
    583
    Pikë nga trofetë:
    343
    para disa muajve ndoshta 6 muaj i ka edhe une kam porosit diqka por nuk ka ardh.Kam kontaktu me posten shqiptare ata mkan thon qe produkti osht hi ne shqipri a e ka kalu shqiprin nuk e di por mu nuk mka ardh.Paret qe kom pagu ate produkt mi kan kthy aliexpressi veq definitichst nuk ja vlene ne aliexpress me ble asgje per arsye se edhe po vonojn me muaj edhe nuk e din sigurt a vjen.

15. Blerim R.

Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    7,256
    Pëlqimet:
    1,266
    Pikë nga trofetë:
    358
    Une i kom ble disa produkte sidomos dhe per 2 jav me kan ardh 3 produkte perniher (fjala osht per kit muj dhe Gushtin)

16. RilindFetahu

Postimet:
    235
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18

Prsh deshta ta konfirmoj se e kum ble nje smartphone ne vler prej 100 euro edhe , i kum tha shitsit mema shkru si nje mp4 me vler prej 20 dollar , edhe um ka ardh per 14 dit shum shpejt dmth ne fund te muaj gusht e kum porosit dje um ka ardh.

17. RilindFetahu

Postimet:
    235
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    poashtu edhe mu blerim nje smartphone per 14 dit um ka ardh e kum porosit dikun ka 25-26 gusht dhe dje um ka ardh [nga aliexpress

Blerim R. pëlqen postimin.
  18. albert1

albert1 Anëtar Aktiv

Postimet:
    452
    Pëlqimet:
    90
    Pikë nga trofetë:
    28
    Kom porosit nja 2 produkte nfund te qershorit um kan ardh mas ~2muj (60dit)

19. RilindFetahu

Postimet:
    235
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    18
    Jav preferoj te gjithve qe ng aliexpress te porosisni me swiss post
    Pej kine ne gjermani edhe ngjermani fill e nisin direkt nkosov
    shum transport i shpejtt

20. xo1hack

xo1hack Anëtar Aktiv

Postimet:
    194
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    16
    Po une kom porosit qisi ora e usb e sene me vler maksimumi 10 dollar mkan ardh krejt ska pas problem , amo qe dy smartwatch qe i kom porosit njona ka kushtu rreth 35$ tjetra rreth 25$ asnjana ska ardh edhe pse kan kaluar 2 3 muaj kom kontaktu me posten e shqipris ata mu pergjigjen se produkti hale nuk ka mberritur ne Shqiperi ne momentin tha qe mrrin dergesat ne shqipri qe e kan per destinacion Kosoven mbrenda 24 Orve nisen per Kosov amo spo di pse keto dy dergesa nuk kan mberritur track informacioni tregon se jan nis transit per Shqipri e nuk e di per cfar arsyje nuk kan mberritur ne shqipri :(

Shpërndaje faqen

Loading...