1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth bitcoin

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga bone, 5 Dhjetor 2016.

1. bone

bone Anëtar Aktiv

Postimet:
    358
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    18
    Pershendetje deshta me ju pyt diqka per Bitcoin e ndoshta mundeni mem ndihmu E kom hap nje account ne bitcoinwallet.com edhe dikush me ka dergu 50 $ se I kam shit diqka e pagesen mujke me ma kry vetem permes bitcoin e tash po e sho qe qdo dit pom rriten kapak qato pare tash mu kan bo dikun 55 e diqka po du me dit pse pom rriten edhe qysh muj me I terhjek kesh kto pare ose qysh me i rrit hala ma shume se nuk jom ka e kuptoj fort ket bitcoin shpresoj qe tme ndihmoni.

2. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Bitcoin eshte si dollari euro etj i ndryshoj vlera cdo sekond.Cdo dite muaj e vit.
    Ty te jan rritur per shkak se eshte rritur vlera e monedhes.
    Dmth nese ti 0.2 BTC ato sot mund te jene 100$ por mund te jene neser 200$ pra varet nga tregu.Kujdes jo gjithmon ka rritje, mund te ndodhin dhe ulje drastike qe si per askush.
    Ti ke pak, une personalisht i bej 100$ dhe ja shes @Zyklon keshtu qe nese i ben 100$ atehere shiti.
    Nese jo ke fitim shum te vogel kur i merr ne dore keshtu qe do te sygjeroja te blije ndonje gje online.

Zyklon pëlqen postimin.
  3. emiljano22

emiljano22 Anëtar Aktiv

Postimet:
    305
    Pëlqimet:
    30
    Pikë nga trofetë:
    38
    mundesh ti nxjerresh me wueter union lek cash

4. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Kte thash dhe une por 50$ nuk te leverdis :)

5. bone

bone Anëtar Aktiv

Postimet:
    358
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    18
    po sa muj me i nxjerr kesh nuk mundem 50 ?

6. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Mund ti marresh nese deshiron.
    I bie 35 euro ne dore ne western union.
    Nese vendos per po kontakto zyklon.

7. bone

bone Anëtar Aktiv

Postimet:
    358
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    18
    e pse 35 kur aty jon 55

8. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Gjate procesit te kthimit te btc ne euro do paguash disa komisione psh komisioni i dergeses ne western union (7E) dhe komisioni i personit qe te ben cashout (8%) por qe minimumi eshte 10E pra beje llogarine vete.
    55$ ktheji ne euro hiqi 10E dhe hiqi prap 7E.
    Une kur bej 100$ marr 70E ne dore.

9. Zyklon

Zyklon Bitcoiner

Postimet:
    3,500
    Pëlqimet:
    344
    Pikë nga trofetë:
    253
    @bone jeton ne KS ? @DarKr0x te ka sqaruar shume mire menyren e pageses me WU (Western Union) mirepo menyrat tjera te pageses sikurse me bank ne KS (Raiffeisen, TEB, dhe Pro Credit etj) te leverdis me mire, sepse shpeton ato 7EUR tarife te WU-se, perveq ne disa banka qe kan 1EUR tarife.

DarKr0x pëlqen postimin.
  10. bone

bone Anëtar Aktiv

Postimet:
    358
    Pëlqimet:
    21
    Pikë nga trofetë:
    18
    po un po du vet mi nxjerr jo me mi bo cashout tjeter kujt pse me pagu dikon? po du me dit qysh muj vet me i nxjerr normal vetem tarifat e western union me i pagu apo bankes

Shpërndaje faqen

Loading...