1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Rreth ATK-s per facebook

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga KastriotKoti, 28 Qershor 2019.

 1. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  501
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  58
  Pershendetje vllazni kam pas nje biznes te hapur individual po aj biznes nuk ka qarkullu dmth asniher vetem i kam rregullu dokumentat e kom mar qertifikaten edhe nuk ka funksionu per shkak qe sjom mar vesh diqka me pronarin e lokalit i ka 2 muaj e gjys gati deshta ta mbyll si biznes ne atk po mka dal 1 problem... une punoj qe disa vite me facebook dhe transacionet pagesat qe i kam mar i kam mar ne shqiperi te gjitha dhe masi kan dal i kam deponu ne kosove po tash problemi qendron kshtu se per shkak qe kan dyshu ATK pse po e mbyll un ate biznes kan bo kerkes ne te gjitha bankat me jau jep 2 mujorin e transacionev dhe kam disa transacione qe i kam deponu paret qe i kam mar ne shqiperi me than qe duhesh mu tatimu per kto pare i tregova se qka punoj edhe qe nuk kam te bej me kosove un pasi qe paret vin nga facebook ne shqiperi dhe nese naj shtet duhet me tatimu duhet shqipnia e jo kosova per ato pare? qka mendoni ligjerisht a kan te drejt mem tatimu nese une jau deshmoj me transacione qe ato pare si kam fitu me ate biznes qe su qel po me punen time,a munden mem tatimu prap per to? ndoshta e zgjata pak po nese kish mujt mem tregu dikush qe ka provoj ose i njeh ligjet mire?
   
 2. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,635
  Pëlqimet:
  164
  Pikë nga trofetë:
  93
  1- N varet qfar bizenesi e ke regjistru , pe pas regjstru biznes t thjesht e kishe majt sa dush me zero qarkullim edhe n fund shkon e mbyll pa prbolem.

  2. Nese ke fitu permi 10k euro normal qe ata dyshojn shoki jem , po krejt esenca o te biznesi qe ke dasht me hap , se ata ashiqare kokan tu dyshu te ti qe ke kap pare t mdhaja nga fcb.
   
 3. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  501
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  58
  Biznesi osht i thjesht vlla Shumeqka 1-3 euro edhe osht vetem qe 2 muaj e gjys dmth e kom cek ma nalt qe ska qarkullu asniher po prob ish qe individual ish shume ma problem me mbyll ndersa SHPK po e mbyllshe shum ma leht..

  Kan drejt me dyshu amo nese une jau dergoj faturat transacionet dmth i deklaroj edhe skan te bejn me kosove dmth paret vin direkt nga fcb ne bank AL nuk kan te bejne me ATK-n nuk e di sa me ke kuptu vlla per ate po pyes dikush qe i njeh ligjet qe a ka ndonje ligj qe mundet mem tatimu per kto?
   
  Toli28 pëlqen postimin.
 4. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ne Shqipëri është nje ligj qe nuk eshte se funksionon shume mire per ne qe punojme online, ose nuk funksionon per te gjithe, quhet tatim mbi te ardhurat. Pak rendesi ka nga te vijnë leket, do tatohesh nese tkapin.

  Ja linku, per me shume info
  https://www.tatime.gov.al/c/4/96/108/tatimi-mbi-te-ardhurat-personale

  Sa i perket Kosovës nuk e di, por besoj qe edhe atje do jet e njëjta gje
   

Shpërndaje faqen

Loading...