1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rreth AdMob / AdSense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Mr.Gh0$T, 15 Maj 2018.

Tags:
 1. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje Djema
  Mfal qe po hap Tema perseri rreth AdMob edhe AdSense-s !!
  Kam kriju nje App me emrin FlashScore ( Ky App sherben per me pa ndeshje per ata qe nuk din se cfar esht )
  Por njerezit qe e kan shkarku app-in tim klikojn Bannera dit per dit edhe reklamat qe dalin si me figur !
  Per 2 dit i kam ber 172 Euro
  Por disa me thon qe do marresh ban sepse e ke CPC-n e vogel
  Foto :
  AdMob ~ http://prntscr.com/ji52p9
  AdSense ~ http://prntscr.com/ji53cu

  Pyetja eshte ketu : Mund te marr ban nga aktivitetet e perdorueseve edhe nga klikimet qe bejn ata gjithmon ? :p

  Sepse Indianet edhe disa shqiptar me thon qe do marresh ban se shpejti
   
 2. getrich

  getrich Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,455
  Pëlqimet:
  140
  Pikë nga trofetë:
  93
  Noraml t sigurt bile o vlla , ma shume paske klikime sa shikime 200% ctr hahah .
  hekja reklamat vllla shpetoj ato lek
   
 3. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  591
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  88
  Edhe click 1.99K, ndersa pageview 957.
   
 4. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  28
  Vlla nuk mundem ti hek dot sepse tek webi qe krijoj un app nuk e ka opsionin per Update
   
 5. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  28
  S'di ca me bo :p
   
 6. getrich

  getrich Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,455
  Pëlqimet:
  140
  Pikë nga trofetë:
  93
  HAHAH veq i ka bo qeff vetes
   
  @Alvi pëlqen postimin.
 7. Rimi Allmuça

  Rimi Allmuça Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shum shpejt do marsh ban, ctr maksimumi qe e mban adsense eshte 7%
   
 8. rockstar

  rockstar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  308
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  28
  Provo fshij reklamat qe i ke kriju ne admob ndoshta kjo i ben jo funksionale ato ne app.
   
 9. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje te nderuar @rockstar / @Rimi Allmuça / @getrich / @Alvi /
  Faleminderit qe po mjepni pergjigje!!

  Por me ka thene disa njerez qe nese e rrit Impressions / Page Views me shum se sa klikimet nuk mund te bejne banned! ( Mund te jet e vertet ? )
  Foto : Qe me jan rrit Impressions-at !! ( http://prntscr.com/ji9hmb )
   
 10. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  591
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po mund te jete e vertete sepse te ulet CTR pasi qe e ke shume te larte.

  A i ben vete kaq shume Click apo natyrale?
   
 11. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  28
  Keto Page Views / Impressions .. Vet i bona
  Qe Mvajti :

  Page Views : 2.17K
  Impressions : 2.03K
   
 12. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  798
  Pëlqimet:
  197
  Pikë nga trofetë:
  78
  e ki banin ma tsigurt sesa liverpooli humbjen nfinale me realin :D:D
   
  @Alvi pëlqen postimin.
 13. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,534
  Pëlqimet:
  246
  Pikë nga trofetë:
  193
  Mundohu gjej pozicionin e duhur reklamave, te sygjeroj qe te mund ti sistemosh ne nje vend qe reklama te mos klikohet nga klientet "pa dashje" pra ne nje vend ose te vendosesh nje button "X" qe te mund ta heqin, kshuqe do reduktosh numrin e klikimeve dhe do rrisesh numrin e shikimeve dhe do ulet mundesia per te marr ban.

  Suksese.
   
 14. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  169
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje i nderuar @immortal.boy
  Faleminderit shume per pergjigjen tuaj!
  Kam krijuar nje app tjeter edhe quhet ( AutoImpressions ) Edhe ja rrit shum Impression-in edhe Page Views edhe nuk mund te me bejne ban ! :)
  Foto : 1. http://prntscr.com/jilk5t / 2. http://prntscr.com/jilkhz / 3. http://prntscr.com/jillpu


  Faleminderit!!
   
 15. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,534
  Pëlqimet:
  246
  Pikë nga trofetë:
  193

  Nuk bejn keto autoimpressions, dhe gjera te tjera, pasiqe google ju bjen ne fije, kshuqe mundohu te krijosh ate qe te sygjerova une gjithsesi ti e di mesmiri, uroj ti marresh gjith leket.
   
  Mr.Gh0$T pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...