1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Rregullat e reja te youtubes per monetization

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga albenischelsea, 21 Janar 2018.

 1. albenischelsea

  albenischelsea Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  8
  pershendetje sot dashta mju tregu per rregullat qe i ka ndryshu youtubja per monetixation
  para disa mujve erdh youtubja me disa rrregulla qe jan mi bo 10000 views ne channel

  Tash para 3 ditve ka ardh me rregulla tjera qe jan mi bo 4000 watch times edhe 1000 subscribers
  Tash nese nuk i plotsojm per monetization youtubja neve nuk na pagun asgje
   
 2. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po, nese nuk mundesh mej plotesu keto kushte don te thot qe ske qka kerkon ne youtube se ske mundesi te fitosh.. un si problem e shoh ket 1000 subs zor me arrit.
   
  GunnerZh pëlqen postimin.
 3. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  un per 1 vit e 4 muaj kam arit 2K subscribers
   
 4. Lenci mobile

  Lenci mobile Anëtar Aktiv

  Postimet:
  249
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  38
  A prish pun me i bler 1000subscribers tek nje website qe ofron keto lloj sherbimesh me pagese?
   
 5. GunnerZh

  GunnerZh Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  une pasi e morra lajmin se nevojiten 1000 sub e lash krejt, nuk mka met kurfar vullneti :(
   
 6. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nuk ben sepse tash youtube ka pru rregull kerkon ai qe te ben subscribe te pakten 20 seconda te shikon kanalin tend... e keto lloj metoda me ble subs si ofrojn keto mundesi..
   
  Lenci mobile pëlqen postimin.
 7. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  per sa i perket subsave ekzistojne dhe ato qe quhen sub 4 sub nese merresh me sub 4 sub mund te besh deri ne 50-100subs ne dite varet :) ndersa per 4000 watch time esht pak problem :(
   
 8. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,807
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  83
  sub4sub po por po jan mashtrus, shumica pasi ti besh subs te largojn nga subs.. kush ka koh me mbajt evidenca tash..
   
 9. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  ne fakt ka dhe nga ata qe thua ti por jan te rralle them 10-20% mund ti bejn unsubs por gjithesesi ngelin shumica
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 10. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tash me apliku per youtube monetization duhet me i pas 4k min watch time edhe 1k subs?
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 11. albenischelsea

  albenischelsea Anëtar Fillestar

  Postimet:
  67
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  8
  Djem une pa monetization pa adsense i kom bo 14 cent ne 45000 viewsa edhe tash shum let o mi bo 4000 watch minutes nese uploadon do video per pc si tutoriale qe permbajne 9 minta e ka shikim ma shum ajo video sdo me thon tash me lon youtuben per 4000 watch time edhe 1000 suba se besoni qe para ni jave 10 subscriber i kom pas tu hi qishtu ne sub4sub sot 200 suba i kom edhe shum shpejt mujn mu bo 1000 suba
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 12. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  po
  meperpara ka qene nese beje 10k views ndersa tani 4k watch dhe 1k subs
   
 13. Crypton

  Crypton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  74
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  8
  1000 subs leht o mi bo amo qysh mi bo 4000 watch time që une veq 1500 watch time edhe 500 suba
   

Shpërndaje faqen

Loading...