1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Rregull e re nga Youtube

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga getrich, 17 Janar 2018.

 1. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,034
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Sot pash nje email qe thoshte qe nese kanali si ka mbi 4000 or shimi ne 12 muje dhe nuk ka mbi 1000 subs do ta hup monetizen , mirpo edhe nese i plotson kto kushte nese permbajtja nuk cilsohet si unike dhe e pershtatshme ska monetize .
  Qka mendoni e kan bo ... edhe kta me temel.
   
 2. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  380
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Edhe un e pashe sepse nuk ma kish pranu channelin per keto arsye,amo u pajtova se nese arrin mi bo ktu sub edhe shikime arrin mu kon i sukseshem edhe ma von e jo ni njeri ni video me shti me fitu pare per 1 dit,

  Pajtona edhe m'duket nrregulle kjo pune
   
 3. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Duhen 2 vjet pune me arrit 1000 subs e 4000 ore view .
  Ska pare te lehta me
   
 4. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  380
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per ate po them,ma heret me gjithcka ke bo pare tash me profesionalizem edhe me ide ndryshe jo
   
 5. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Dicka negative per ne amatoret por pozitive per krijuesit e vertete
   
  Anakondd pëlqen postimin.
 6. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po pse mua me kishin qu lajmerim te nje channel qe kam 2800 subs, te gjitha jan videot e mia mendoj qe channel ploteson kushtet a duhet ti kontaktoj..
   
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  asisen seshte , pse ju kap paniku per gjana te vogla.

  nqs si plotsoni ato kushte mos prisni me fitu me youtube .

  matematik e thjesht 10000 or shikimi ne vit , ta llogarisish ne nje video 3 minutshe jan 200 000 views ne vit


  per te fitu ne youtube duhen 10 000 views ne dit (per me i fitu diku ke 5 euro ) ju merziteni per 1 vit :) .. ndersa puna e subscribe a tj gja ( per kyt duhet me u shqetesu ) :p
   
 8. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,034
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Mu me 12k ma kan ndal as ni copyright , thjesht qysh o ka i qohet yt o ka vepron.
  edhe pak as n adsense skan mu shfaq te dhonat , qe as shume kanale qe jon kon me ni ads mo ska me mujt mu kon .
   
 9. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Per sa i perket kesaj , jane edhe shume te tjere qe ankohen , mos mendo se te ndodhin vetem ty ,
  ki shprese dhe durim dhe mund ti zgjidhesh ngadal-ngadal problemet e tua ne lidhje me yt dhe ads
   
 10. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  380
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shikoni mire nese keni subscribe ma shume se 1k ateher ka mundesi qe nuk i keni 4k or shikime,

  Per mi kontaktu ish mire se shpesh pi bojshin kiksa palidhje...
   
 11. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  Subscribe jan problem, se per minutat arrihen disi nese ke per qellim te fitosh, po te jemi shendosh ka mundesi per te fitu me youtube por jo si ka qen deri tash..
   
 12. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,034
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Dikur ja ke nis prej zeros edhe meniher ke fillu fitime , tash mo ajo veq n kalumen ka met , shume problem osht tash teper
   
  GunnerZh dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.
 13. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  per ne qe kemi fitu pa ndonje proekt pa ndonje plan, qe kemi fitu shpejt me pak mund s`ka me ashtu, duhet me ju pervel punes hap pas hapi nese don me arrit dicka , un kam nje kanal me 5k subs per fat te mire, po spo kam cka punoj ne ate kanal haha.
   
 14. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ma mir kshu pak problem kur ja nisish deri sa ta arrijsh por super se tjep vullnet te punosh,
  Mendoj qe eshte regull e mire.
   
 15. Anakondd

  Anakondd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  380
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Fitimet me keto rregulla te reja mendoj qe jane me hallall pasi qe duhet me qene video e jona e puna e jona e jo ndjersa e huj.
   
  Beniidrizi pëlqen postimin.
 16. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,034
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Valla shume proble, osht se edhe nese i ki kushtet subs, e views , po ta konsideron materialin se ijo te pershtatshem ,
  u bo problem si me apliku per web qe e kan blloku tash e kan bo edhe per yt katatrof , fcb instant osht ma e mira e ma thjeshta qysh jom ka ndegjoj nga shoket .
   
 17. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,794
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  83
  Instant kam kalu un, po edhe ketu nuk esht bash aq leht edhe fan paget po i bllokon reach si pe heton qe punon me instant ta bllokon reach per toke, po prap instant tash asht menyra ma e let dhe ma e shpejt me fitu lek..
   
 18. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,034
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Mu as me instan spo muj mu kap , se pom bllokon fcb , mos vet
   
 19. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Menyra me e shpejte eshte qe antaret e itshqip te shkembejne subscribe me njeri-tjetrin pastaj per 4k ore view e gjeni ndonje menyre.
   
  Lindasss dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.
 20. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,034
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  163
  Me bo me hiteleap views
   
  Lindasss pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...