1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Root Sony Xperia M5 (E5603)

Tema tek 'Android' e hapur nga Erandi, 15 Mars 2019.

?

Root Xperia M5 E5603

 1. ?

  0 vote(s)
  0.0%
 2. ?

  0 vote(s)
  0.0%
Multiple votes are allowed.
 1. Erandi

  Erandi Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje.
  Do te doja te me ndihmonit me disa pergjigjie ju lutem.
  Kam nje tel Sony Xperia M5 (E5603) android 6.0 Marshmellow por nuk mund ti bej Root.
  E kam provuar cdo menyre.
  Disa thon qe duhet te kesh bootloader unlocked...por me pare duhet te shohesh nese bootloader-i yt esht i zhbllokueshem me komanden: *#*#7378423#*#*

  Dhe te shohesh nese pajisja juaj thot:
  Bootloader unlock allowed: "Yes"
  Tel im thot "Yes" por nuk behet.
  e kam provuar me mijra here.
  E kam provuar dhe me Flashtool
  Kam provuar ti bej downgrade dhe prap e njejta gje.
  Pataj kam dhe nje problem tjeter qe nuk mund ta coj ne recovery mod...
  Kam par cdo lloj tutorial ne youtube ne google dhe prap e pa mundur.
  Faleminderit.
   

Shpërndaje faqen

Loading...