1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Reth trafikut te fiverr.

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga Alban16, 26 Korrik 2016.

Tags:
  1. Alban16

Alban16 Anëtar Aktiv

Postimet:
    128
    Pëlqimet:
    16
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pershendetje te gjitheve :)
    Fillimisht ju uroj pune te mbare per ata qe po punojne dhe pushime te mbara per ata qe jane duke pushuar.
    Duke lexuar disa nga ofertat e Fiverr lexova diku nje qe shiste 250-300 vizita ditore US/EU dhe kishte goxha vleresime pozitive +2000 mos gabohem. Desha te pyes por edhe te diskutojme nese e ka provuar dikush nga ju; A eshte i sakte si trafik dhe me e rendesishmja a eshte i sigurt per google adsense ?
    Mua me duket pak e cuditshme sepse 250-300 vizita ditore nese jane te sakta nga US apo EU nxjerr shume me teper se 5$ ne muaj.

2. flash-.-

flash-.- Anëtar Fillestar

Postimet:
    69
    Pëlqimet:
    14
    Pikë nga trofetë:
    18
    kqyr lexoj komentet po masi i paska 2k positive besoj qe o i sigurt, s'te kuptov a ku the 5$ ne muaj ?

3. Alban16

Alban16 Anëtar Aktiv

Postimet:
    128
    Pëlqimet:
    16
    Pikë nga trofetë:
    28
    Me 5 $ ne muaj blen nga 250-300 vizita cdo dite per 30 dite pra 7500-9000 vizita ne muaj . 7500-9000 vizita nga vende si USA apo EU i nxjerr minimalisht 20 $ nga adsense . 2k reviews jane pozitive , jo komente.

4. Artiol

Artiol Anëtar Aktiv

Postimet:
    130
    Pëlqimet:
    23
    Pikë nga trofetë:
    18
    Krejt gati fillojne me 5$ , Tani ka oferta brenda ofertes

5. armend zeqiri

armend zeqiri Anëtar Aktiv

Postimet:
    281
    Pëlqimet:
    91
    Pikë nga trofetë:
    53
    pershendetje, ne fiverr kam bler personalisht traffic per te ulur ctr derisa klika beja me clickjack, edhe pas cdo blerje kur e dergonte traffikun fake vetem per te ulur ctr un jepja reviews pozitiv :)

nuk besoj qe gjen dikund 7k vizitor real nga usa per 5$ sepse sic the edhe vet minimalisht nxjer 20$ pa perdor ndonje clickjack ose mashtrim tjeter :)

thjesht do i kish perdor per vete ato vizitor

6. Alban16

Alban16 Anëtar Aktiv

Postimet:
    128
    Pëlqimet:
    16
    Pikë nga trofetë:
    28
    @armend zeqiri Fake me duket edhe mua se te isha une nuk e shisja trafikun nga USA . Skema e tyre mesa kam marr vesh une eshte e tille :
    Pasi u dergon faqen apo linkun qe kerkon te marresh vizitat ata krijojne nje iframe 1px te linkut qe u dergon . Nga cilido vend qe te jene vizitat ne kete menyre kane me vlere 0.

7. armend.durmishi

armend.durmishi Anëtar Aktiv

Postimet:
    173
    Pëlqimet:
    9
    Pikë nga trofetë:
    43
    Une kam me 5$ 50mi vizita osht fakt krejt ishin organic ama asnja nuk klikojke faqe tjeter perpos home se di as qa jon kan sen hajrin sjav kom pa

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Lekosta

Lekosta Anëtar Aktiv

Postimet:
    468
    Pëlqimet:
    138
    Pikë nga trofetë:
    43
    mesiguri kan qene ndonje traffic exchange,mbasi kan ndejt vetem me ate faqen home qe thua,sepse te jete real,dikujt i kish terheq syri ndonje post apo diqka tjeter :p

9. sjamketu

sjamketu Anëtar Aktiv

Postimet:
    129
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    28
    Para te humbura kot....c'te duhen vizitoret kur nuk klikojne apo blejne? Vetem te prishin pune se rritet your bounce rate

10. Igli

Igli Anëtar Aktiv

Postimet:
    105
    Pëlqimet:
    33
    Pikë nga trofetë:
    28
    Trafiku nga fiverr esht 100% FAKE nga traffic exchange/ bots. Mendo pak kush te jep aq shum vizita per 5$ eshte e pamundur sepse i bie qe ai personi del humbje. Mund ta perdoresh per blackhat methods sic tha @armend zeqiri, po nqs do te nisesh nje faqe serioze jo.

11. floreentin87

floreentin87 Anëtar

Postimet:
    5
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Une fiverr e kam perdorur per te provomuar disa artikuj ne ebay ( dmth kam paguar per trafik) dhe me ka bere pune mesa kam vene re

12. clusterphys

clusterphys Anëtar i Njohur

Postimet:
    730
    Pëlqimet:
    208
    Pikë nga trofetë:
    73
    i gjithe trafiku qe ata posedojne, madje bejn dhe video duke e ber te besushme, jane te gjitha bots, nese ka dikush ads i iken per lezh

gina pëlqen postimin.
  13. Er4ld

Er4ld Anëtar Fillestar

Postimet:
    56
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    8
    un te sygjeroj po deshe vizita seoclerks.com , plus ato vizitat qe te thot ai ne fiverr asni cent ste bin thjesht mund te ndihmojn ne rank ose dicka tjeter

14. DardanDaci

DardanDaci Anëtar i Njohur

Postimet:
    661
    Pëlqimet:
    397
    Pikë nga trofetë:
    118
    AdSense funksjonon vetem me vizita organike-natyrale mos u beso atyre ofertave kurr sepse sod njerzit bejn gjithqka vetem me ardh deri tek leku do e humbesh accountin dhe nuk do fitosh asgje.

albionPr pëlqen postimin.
  15. Mejdi

Mejdi Anëtar Fillestar

Postimet:
    90
    Pëlqimet:
    34
    Pikë nga trofetë:
    18
    @Fannol Gashi qeky High Authority smap n'çdo postim paska bo

16. oxkos Webmaster

oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

Postimet:
    157
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    38
    me pelqen ne pergjigjen qe ke dhene sepse nese dikush do shiste $5 per aq shume traffic tek te tjeret ai do perdorte ata vizitor per vete ne shume website qe te fitonte sa me shume kshtu qe une mendoj kur nje person din te arrij te dergoj vizitor te shumte ne ueb ai din edhe te reklamoj dhe fitoj nga ta. Tani nese ti ke vizitor vertet do i shiteshme per nje shume aq te vogel $5 ne fiverr kur ti mund te fitosh $20 nga ta nga uebi ?
    mendoj qe pergjija eshte jo. Shume nga ta dergojn vizitor qe nuk jan te interesuar ne content/artikull qe ke postu por shkojn per te kry nje sherbim pa pasur interes tjeter.

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdT2dYITicJ-cngEa0ttt0w

Flm

N.P

Shpërndaje faqen

Loading...