1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Reth Lyoness

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Beniidrizi, 10 Nëntor 2016.

 1. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  89
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Sot ndegjova disa persona kishin do kartela ne dor dhe ofrojshin falas qe te regjistrohesh e te fitosh duke bler neper markete etj nuk e di mir por deshta te pyes mos ndoshta din dikush reth ksaj LYONESS se pash qe ne formum skishte asni tem reth ksaj,

  Faleminderit per mirkuptimin
   
  NeC pëlqen postimin.
 2. NeC

  NeC Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  po eshte e vertete qe fiton nje perqindje sa her qe blen ne disa vende ku e pranojne kartelen e lyoness
   
 3. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,614
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  83
  Lyoness shoh qe shum veta thuj se perdorin por nuk e di sa ja vlen me u lodh me to, me sa e pash un spo ja vlejke.. por dikush me tha se paska nje mundesi te investosh 5k euro dhe pati kalojn 3 vite keto 5k euro ti kthen lyoness dhe pas kesaj cdo muaj ka 1k euro rrog merr per 15 vite rradhazi
   
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,376
  Pëlqimet:
  564
  Pikë nga trofetë:
  243
  Nese osht kshtu qysh po thu ti un investoj 10k edhe qdo muj ti jap ka 250 euro ty, veq me gjej ata persona edhe me garanto.
   
 5. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,614
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  83
  Nje familjar i im ka investu, po un nuk di se si,por si me sqaroj ai dhe si ikan then ati te ajo far kompanie ktu ne MKD aj kish investu dicka si kampanj reklama ne itali, dhe i kan then qe kto para qe ke investu 3 vite jan te bllokuara pas 3 vite te kthehen dhe plus cdo muaj ke nga 1k euro per 15 vite te ardheshme,se sa esht e vertet as ai vet nuk e din...
   
 6. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  Un mendoj qe nuk ja vlen hiq. Kjo osht si zingjir, krejt jan t'lidht 1 mas 1 edhe nese fiton ti, ka me fitu edhe "ai" qe t'ka shti ty, e nese fiton "ai", prap ka me mar perqindje qe e kan shti "at" dikush tjeter n'lyoness.
  Edhe nese shkon ti shembull me ni kafe edhe n'fund e "pagun" me kartelen e lyoness shume pak perqindje ki me marr.
  Po osht edhe ni opcion i mire qe munesh me perfitu shume.. Shemull nese je tu punu n'pump t'benzines edhe tash vjen dikush e mush kerrin full benzin ( shembull 100 euro ) edhe tash nese ska aj kartel lyoness, ti me tanen e " pagun " edhe t'vjen perqindja ty. Ose shembulli tjeter me naj market ( t'madh ) qe vjen naj familjar e blen sene per shpi me vler' mbi 100-200 euro, edhe pe zojm qe ska personi kartel e n'vend t'atij ti e " pagun " kishe ti ke ble edhe pse je puntor i thjesht aty. Osht hile pak ama nese je i shkatht e bon haha.
  PEACE
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 7. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,614
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  83
  Ket pjes e kam te qart, po se kam te qart ket pjesen tjetr qe thon se te investon 5k euro per 3 vjet , dhe pas 3 vjete keto para te kthehen nga kompania dhe plus kesaj 15 vite cdo muaj merr nga 1000 euro rrog.. sa esht kjo e vertet kjo me intereson
   
 8. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  qet pjes asniher se kom ni un.. po mu kon qashtu shumica ishmi kon ktu " milionera " se mi hi matematikes per 15 vjet pi bojshe 180K euro, e ty t'vyn 10K me investu najsen ( online, bitcoin, onecoin etc etc ) edhe veq me shumefishu bugjetin tan tu nejt.. po sbesoj qe osht e vertet
   
 9. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,614
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po shumica skan aq lek per ti rreziku per ti robru per 3 vjet qaty esht problemi, un njoh persona qe veq kish disa muajn qe kan investu, kishte te bej me reklama ashtu dicka po se kam te qarte then drejt spo guxoj me rreziku..
   
 10. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  osht e vertet skan shumica qaq lek me rreziku, po ma menja qe me hi me punu najsen e me mar naj rroge t'mire e mi nda do pare kishin mujt mja arrit, po osht problemi se nuk dihet sa osht e vertet :-/
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 11. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,376
  Pëlqimet:
  564
  Pikë nga trofetë:
  243
  Kejt kan pare me i investu per 3 vjet me i blloku edhe me marr 15 vjet qdo muj ka 1k.
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 12. chuppacabra

  chuppacabra Anëtar Aktiv

  Postimet:
  141
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  38
  jo secili e ka gjendjen si tanen ose temen, po thash un, nese osht e vertet ja vlen me rreziku edhe secili i kish investu ma mer menja
   
  phoenix pëlqen postimin.
 13. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,614
  Pëlqimet:
  187
  Pikë nga trofetë:
  83
  Po nese e din sigurt qe eshte ashtu, por pyetja ime eshte se sa eshte e sigurt...
   

Shpërndaje faqen

Loading...