1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Reth Fakultetit Teknik

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga urankajtazi, 9 Korrik 2014.

 1. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Pershendetje.
  Deshta me ba ni pyetje rreth regjistrimit ne Inxhinieri Kompjuterike.
  I kom 107 pik n'Test ndersa Suksesi per 3 Vite ne shkollen e mesme Teknike ka qenë 5.
  A ka ndonje mundesi te pranimit ne Fakultet ?
   
 2. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Inxhinieri kompjuterike shum zor osht me u regjistru, ni shok u kan menxi u regjistru. Edhe paske pak pik ne test mirpo provoje si dihet fatit.
   
 3. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Departamenti Inxhinieri Kompjuterike gjithmone ka pas konkurence te madhe, nje shok i imi ka pas 152 pik ne testin e matures dhe suksesin shkelqyeshem prap nuk ka mujt me u pranu n'afatin e pare. Ne afatin e dyte u regjistru pa pike problemi dhe ne kete afat shtohet numri i pranimeve. Te pershendes dhe te uroj suksese ne te ardhmen.
   
 4. ditiendrit

  ditiendrit Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Krejt varet cilen shkoll e ki kry edhe sa pike i ki ne tri land gjuhe shqipe,fizik,matematik keto shikohen ma shume se pikte e pergjithshme se aty ka psh biologji,kimi qe nuk kan lidhje me drejtimin e inxhineris kompjuterike
   
 5. Shkodrani

  Shkodrani Anëtar Aktiv

  Postimet:
  315
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  28
  @urankajtazi

  Po te flas nga pervoja,motra ime vitin e kaluar i ka pas 155 pike ne testin e matures,suksesin shembullore,dhe kogja pike ne 3-tri lendet qe shikohen pikte me shume e qe jane "Matematika","Fizika",dhe "Gjuha Shqipe" mirepo nuk eshte pranuar . Andaj te sugjeroj qe mos te aplikosh ne kete drejtim pasi nuk paske edhe aq shume pike,dhe eshte e pamundshme te pranohesh. Mirepo egziston nje zgjidhje alternative,ti apliko ne nje Drejtim tjeter te "FIEKU-t" qofte "Automatike","Elektronike" etj,ketu konkurenca nuk eshte shume e madhe sidomos ne "Automatike" ka shume pak,e pasi te pranohesh mundesh ne fund te vitit te pare (ne shtator) ta nderrosh drejtimin dhe te dalesh ne Inxhinieri Kompjuterike vetem se duhet plotesuar 2 kushe,duhet te kesh noten mesatare 8.0 dhe kushtin e fituar per vitin e dyte.
  p.s Viti i pare i studimeve ne FIEK eshte i njejte per te gjitha drejtimet,dmth te gjitha lendet ne vitin e pare jane te njejta.

  Suksese!
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 6. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
 7. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Shkollen Teknike
  Arsimi Profesional II
  Drejtimi Telekomunikacion
   
  Last edited: 9 Korrik 2014
 8. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Drejtimi Telekomunikacion cilat lande i permban edhe a muj me ndrru pastaj drejtimin e me dal ne inxhinieri Kompjuterike ?
   
 9. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Vitin e pare i ki t'gjitha lendet njesoj, per vitin e dyte(telekom) nuk e di dhe sa i perket ndrrimit t'drejtimit po mundesh vetem se duhet qe ne vitin e pare te kesh noten mesatare + 8.0 :)
   
  urankajtazi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...