1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

RESTful API Librari

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga SherifSheremetaj, 27 Qershor 2019.

 1. SherifSheremetaj

  SherifSheremetaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  103
  Pëlqimet:
  62
  Pikë nga trofetë:
  28
  Përshendetje ITshqip,
  duke e parë sot përdorimin e madh të uebsherbimeve (Web Services) vendosa me kriju një librari që e lehtëson përdorimin e këtij uebsherbimi në projektet e .NET Framework. Libraria posedon versionin .Net Framework 4.7.2.
  Libraria është kompatibil me:
  • Desktop Apps (WinForms, WPF)
  • Web Apps (ASP.NET)
  • Dhe projektet tjera që zhvillohen në .NET Framework
  Mbështet të gjitha metodat e librarisë HttpClient(Libraria standarde e Microsoft për konsum të uebsherbimeve ) dhe ka edhe disa extenstions të këtyre metodave.
  Metodat:
  • GetAsync
  1. Get Object
  2. Get Class Object
  • PostAsJsonAsync
  1. Post Class Object
  2. Post List
  • PutAsJsonAsync
  1. Put Class Object
  2. Put List
  • DeleteAsJsonAsync
  • Serialize
  1. Serialize content to Json Encoding UTF8
  Është e testuar dhe funksionale.
  Mundeni me marr falas në: https://bitbucket.org/sherifsheremetaj/restapi/src/master/
   
  Last edited: 27 Qershor 2019
  aRdiiaN dhe @science pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...