1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Reset this PC win 10

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Shade45, 28 Tetor 2017.

 1. Shade45

  Shade45 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  191
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje, jom ka du me reset pc prej fillimi me i fshij me file me krejt senet mbrenda pc.
  Po shkoj ne settings reset this pc > remove everything dhe me shfaqet ky opsion

  [​IMG]

  Nese i mshoj remove files and clean the drive, a ruhet licensa ose te pakten windows, pasi ky pc nuk do jete me ne doren time dhe dua te ja jap te paster jo me plot file dhe nuk kam aq koh sa ta formatiozoj ti vendos license dhe gjerat e tjera.

  Faliminderit paraprakisht.
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by Albi Bytyqi, 28 Tetor 2017
 3. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,079
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Best Answer
  Nese nuk ki shenime me rujt lirisht shko me Remove files and clean the drive licensa ruhet nese e ki orginal si te lidhesh ne internetl
   
 4. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nuk ta heq licensen fare dhe ta keshilloj me e perdor kete opsion nese ke pas virus.

  Nese perdor metoden tjter virusi qendron prap dhe po e klikove padashje mund ta infektoje prap PC-ne.
   
 5. Shade45

  Shade45 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  191
  Pëlqimet:
  40
  Pikë nga trofetë:
  38
  Faliminderit, tema mund te mbyllet.
   
 6. oo1o

  oo1o Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mas miri o me mor verzionin e fundit te Windows 10 Fall Creators Update (Build 1709) si ISO, e me formatu PC-n masi qe edhe do dit windowsi ti merr Updatat vet e ashtu kshtu ka me te morr koh qaj proces :p
  Qe linku per verzionin e fundit te Windows 10: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
   

Shpërndaje faqen

Loading...