1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Report Instagram Account

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga .#Pr!nCe, 18 Shtator 2018.

 1. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Yllka cela pëlqen postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,312
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
 3. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  Last edited: 21 Shtator 2018
 4. Yllka cela

  Yllka cela Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ju lutem dua qe te mbyll nje instagram qe ma kan vjedhur dhe i kan nderruar paswordin
  Insta.qe me kan vjedhur eshte ky
  http://instagram.com/yllka_cela

  Faleminderit shum
   
 5. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  Code:
  On Android:
  
  On the login screen, tap Get help signing in below Log In.
  Enter your username, email, or phone number, then tap Next. Learn more about what you can do if you don't know your username.
  Tap Need more help? then follow the on-screen instructions.
  Be sure to enter a secure email address that only you can access. Once you've submitted your request, be on the lookout for an email from Instagram with next steps.
  On iOS (iPhone):
  
  On the login screen, tap Forgot password?.
  Tap Need more help? below Send Login Link, then follow the on-screen instructions.
  Be sure to enter a secure email address that only you can access. Once you've submitted your request, be on the lookout for an email from Instagram with next steps.
  Verify your identity
  Once you submit your request, you should receive an auto-response email from the Security Team at Instagram asking you to help us verify your identity. You'll be asked for one or both of the following:
  
  A photo of yourself holding a paper with a handwritten code we've provided you.
  The email address or phone number you signed up with and the type of device you used at the time of sign up (example: iPhone, Android, iPad, other).
  Once you provide information to help us verify your identity, we'll send you specific instructions to recover your account at the secure email address you provided.
  Si TE RIKTHENI ACCOUNTET E HAKUARA
  ndiqe videon veqse ky tipi ne video ka zgjedhur opsioni 'i forgot me email'ndersa ju zgjedheni 'my account has been hacked'

  Pra rikthimi i accounteve behet vetem permes smartfonave qe kane te instaluar applikacionin e Instagramit.
  ne menyre pak me te detajuar bera nje perkthim te shkurter nga instagram shpresoj se kjo ndihmon.

  Në Android:

  Në ekranin e identifikimit, shtypn mbi 'Get help signing' qe gjendet me poshte 'Log in'.
  Futni emrin e përdoruesit, emailin ose numrin e telefonit, më pas shtypni Next. Mësoni më shumë për atë që mund të bëni nëse nuk e dini emrin e përdoruesit.
  Shtypni 'Need more help?' pastaj ndiqni udhëzimet në ekran.
  Sigurohuni që të shkruani një adresë të sigurt e-mail që vetëm ju mund të përdorni. Pasi të keni paraqitur kërkesën tuaj, të jetë në vëzhgim për një email nga Instagram me hapat e ardhshëm.

  Në iOS (iPhone):
  Në ekranin e identifikimit, takoni shtypeni 'Forgot password?'.
  SHtypeni 'Need more help?' qe gjendet me poshte se 'Send Login Link', pastaj ndiqni udhëzimet në ekran.
  Sigurohuni që të shkruani një adresë të sigurt e-mail që vetëm ju mund të përdorni. Pasi të keni paraqitur kërkesën tuaj, të jetë në vëzhgim për një email nga Instagram me hapat e ardhshëm.


  Verifikoni identitetin tuaj
  Pasi të paraqisni kërkesën tuaj, ju duhet të merrni një email automatik të përgjigjes nga Ekipi i Sigurisë në Instagram duke ju kërkuar që të na ndihmoni të verifikojmë identitetin tuaj. Do të kërkohet një ose dy nga të mëposhtmet:

  1.Një fotografi e vetes duke mbajtur një letër me një kod te shkruar ne leter me dorë qe ne ju kemi derguar.
  2.Adresa elektronike ose numri i telefonit me të cilin jeni regjistruar(dmth qe jeni regjistruar per here te pare) dhe lloji i pajisjes që keni përdorur në momentin e regjistrimit (shembull: iPhone, Android, iPad, të tjera).
  Sapo të na ofroni informacione për të na ndihmuar të verifikojmë identitetin tënd, ne do t'ju dërgojmë udhëzime specifike për të rimarrë llogarinë tuaj në adresën e sigurt të emailit që keni dhënë.
   
  Yllka cela pëlqen postimin.
 6. Yllka cela

  Yllka cela Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Instagramin e ka bllokuar M.L tema mund te mbyllet.
  Flm
   
 7. Rinda

  Rinda Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Ju lutem me ndimoni te bllokoj nje insta qe km harruar pasw
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,312
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Beji recovery
   
  Rinda pëlqen postimin.
 9. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  Lexoj pak rregullat e ketij forumi
  6. Ndalohet Double Post nese ju jeni postuesi i fundit ne ndonjë temë dhe dëshironi të postoni përsëri në të njejtën temë, atëher editoni postin tuaj në mënyr që t’iu shmangeni double post ( postimeve te dyfishta )


  @Poshnjari
  Ty po tu drejtohna per nje ceshtje tjeter, kam menduar se ne kete forum nuk lejohet spam edhe disa here kam bere report, shiko pak kete foto.
  https://paste.pics/9XF05
  [​IMG]
   
 10. Rinda

  Rinda Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Qka esht kjo
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,312
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ato jane ne profile, aty nuk mund te bej dot gjë. Por antarit i kam dhe ban.
   
  @science pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...