1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Remove password hdd

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga igliramaj, 11 Tetor 2018.

 1. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje antare !
  Ju lutem doja nje ndihme rreth nje laptop eshte me password hdd dhe nuk me lejon te hyj fare qe te bej nderhyrje !!
  Ndonje ide ju lutem
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,170
  Pëlqimet:
  905
  Pikë nga trofetë:
  243
  jep me shume informacione
  tipi/modeli
  futesh/nuk futesh ne bios
  bios version
  etj
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 3. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  nuk futesh dot ne bios fare sapo e ndez kerkon pasw hdd !!! Eshte laptop do ta them dhe modelin sapo te shkoj n dyqan . flm
   
 4. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Asus x501u . Te me falesh sepse ka pasw bios jo hdd
   
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,170
  Pëlqimet:
  905
  Pikë nga trofetë:
  243
 6. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Te falenderoj do ta shikoj . E te them
   
 7. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pa suksess .
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,170
  Pëlqimet:
  905
  Pikë nga trofetë:
  243
 9. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
 10. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,170
  Pëlqimet:
  905
  Pikë nga trofetë:
  243
  rrendesi ka bios jo kur ka dale laptop-i

  duhet clock/ora te kthehet mbrapa
  boot nga live disk nuk ben dot
  laptop-at kane batteri dhe brenda/inside por provo ti heqesh baterine mbase funksjonon


  po kur i jep 3 here gabim pass del ndonje code?
  https://bios-pw.org/
   
 11. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  e hoqa baterine brenda .! perseri e nxorri pasw direkt sa ndizet nk te lejon asgje !
  nuk shfaq kod edhe pse e provon 3 her ose dhe me shume
   
 12. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,170
  Pëlqimet:
  905
  Pikë nga trofetë:
  243
  bateria duhet hequr per disa dite
  deri sa te gjesh ndonje zgjidhje tjeter
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 13. Alkeo

  Alkeo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  424
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  53
  shiko me ndonje servis diku te 10-20mij lek e zhbllokon pass ne bios mesa di un
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 14. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  197
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  43
  Sbesoj qe tvyn mo aj laptop
  Edhe un kom provu me 1 pc n`krejt menyrat prap ska bo e kom lan qashtut :)
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 15. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  ne servis dyqani jam diku qe msoj dhe vet prn pyeta ktu se as ato nk i gjeten dot prn .
  Gjth flm
   

Shpërndaje faqen

Loading...