1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje remote intern ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga krasniqi01, 14 Gusht 2022.

 1. krasniqi01

  krasniqi01 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  70
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mos dini ose mos keni pa naj konkurs per remote internship per web developer ose edhe jo remote po kshtu ne Kosove ?
   
 2. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,426
  Pëlqimet:
  407
  Pikë nga trofetë:
  163
  Pershendetje te kisha sygjeru mu bo pjes e disa grupeve ne facebook si per programera, komuniteti i programereve dhe disa tjer aty qesin shpallje e ki kompanin starlabs mbajne internship qdo 3-4 muaj remote po ki edhe kompani tjera
  gjithashtu tkisha sygjeru mi ndjek shpalljet e punes ne platformat ofertapune, gjirafa dhe disa tjera dhe shiko shpalljet qe jane te peraferta me profilin qe ti po kerkon mos u bazo se kerkojne pervoje pune dhe teknologji me shume se sa ti ke njohuri mundesh me apliku me ane te email per internship ju tregon aftesit tuaja dhe interesimin tend dergoj nga 2-3 email qdo dit nderkohe mundohu dhe me mesu dita dites dhe me kriju projekte me ndertu nje portfolio personale qe me te ndihmu ty qe me gjet pune sa me shpejt, dhe te uroj suksese ne rrugetimin tend
   
 3. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  997
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  73
  a je programmer ty a jo vlla
   
 4. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,426
  Pëlqimet:
  407
  Pikë nga trofetë:
  163
  po vlla
   
 5. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  386
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje te kisha thon mi shiku konkurset ne kosovajob e sidomos konkurset e Starlabs kur qdo 3 muj marrin rreth 50 praktikanta ne teknologjite si react,php,wordpress, asp.net etj
  Une kom qene praktikant remote tek kjo kompani edhe mka ndihmu goxha shume me avancu ne karriere tu e marr parasysh qe kam qene self taught ne kete drejtim.
  Perndryshe ki edhe disa kompani tjera qe ofrojne internship veq te duhet me ndreq nje portfolio ku duhesh mi perfshi projektet tua, edhe mundesisht kyqu ne linkedin pasiqe aty eshte nje komunitet ku mundesh mu njoft me plot developera ne KS/AL+ ka shpallje pune te cilat nashta nuk mundesh mi gjet ne keto portalet tjera.
   
  RexhepS pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...