1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ReHLDS, Reverse-engineered HLDS

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga Pjeter, 22 Qershor 2017.

 1. Pjeter

  Pjeter Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  28
  [​IMG]
  ReHLDS, Reverse-engineered HLDS  Shumë prej jush keni dëshir me ditë se qka është ReHLDS :

  ReHLDS është një projet i ri i disa autorve të cilët janë duke punuar që 1 vitë , ReHLDS është një riprojektim i HLDS

  vlen me theksu sepse në ReHLDS janë mbyllur shumica e bugfixave.

  Sikurse HLDS edhe ReHLDS mbështet dy llojet edhe Steam edhe NonSteam , pra nuk është ndonjë problem për serverat tuaj.


  Linket për referim :

  Projekti në GitHub - kodet të gjitha gjërat

  Përditësimet e reja

  Krahasimi i ReHLDS me HLDS e Valves

  Shiko cilat servera perdorin ReHLDS ne gametracker.com  Nga ka rrjedhur ReHLDS :

  ReHLDS është si rezultat i rindërtimit dhe HLDS origjinale të verzioneve (build 6152/6153) duke përdorur informacion DWARF debug është ndërtuar në linux-verzionin e HLDS engine_i486.so.  Motivi kryesor :

  Sistemi kryesore pra Valve nuk bën asgjë dhe nuk ka asnjë mundësi për ti rregulluar problemet e ndryshme.  Objektivat :

  Për të siguruar një HLDS më të qëndrueshme me API të avancuara për plugins dhe mods.

  Rregullim në performancë  Statusi aktual :

  Motori është i qëndrueshëm, pothuajse të gjitha funksionet janë duke punuar ashtu si duhet.  Si ta përdorim :

  ReHLDS është plotësisht në përputhje me HLDS origjinale. Të gjithë ju qka duhet të bëni është të shkarkoni filet dhe ti zëvendësoni rehlds origjinale swds.dll / engine_i486.so. Eshtë e rëndësishme sepse zëvendësimi duhet të bëhet në verzionet e fundit të HLDS pra tek Build 6... fundit steamcmd + beta.
  Shkarko ReHLDS këtu Kliko zgjedhni update(përditsimet) më të reja.

  Pasi ta shkarkoni ju keni dy file : Pure edhe Bugfixed

  'PURE' është projektuar për të punuar vetëm në HLDS origjinale (Valve)

  'BUGFIXED' përmban disa bugfixa si dhe përmisimet e reja

  Kujdes: ReHLDS filet janë në përputhje me HLDS origjinale, pasi janë hartuar nga një përpilues.

  Kjo do të thotë se disa plug-ins (shembull Orpheu) ndoshta nuk do të punojë me rehlds poashut edhe dproto nuk do të punojë. Por, për shumicën e plugins janë krijuar tashmë zëvendësimet.  Qka na jep , qka na ofron :

  Kjo ka bërë të mundur për të studiuar jo vetëm motorin, por edhe më lehtë për të bërë ndryshime. Më parë, kjo kërkohej me shkrim modulet e memories patchaschie, e cila kërkon mjaft kohës. Kjo është e përshtatëshme vetëm për korrigjimin e bug kritike që kanë shkruar tashmë shfrytëzon, që nga çdo e metë e vogël për të shkruar arna shumë zymtë. Tani ju mund rregulloni ndonjë problem për të korrigjuar gabimet , dhe motor për të bërë për të përmisimin e asja . Në të ardhmen, në lidhje me HLDS nga Valve do të harrohet dhe të mbajë vetë motorin e serverit.


  Informacioni i plote i ReHLDS Shqip : www.lspublic.com/rehlds-engine

  Qysh me ba update , shiko videon :
   

Shpërndaje faqen

Loading...