1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje redirect nje range ip ne mikrotik ne nje faqe html

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga Lodvald, 11 Mars 2018.

 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  kur nje klienti po i mbaron interneti po merr nje ip private 176.0.0.1-176.0.0.256 un po du ne mikrotik kur dikush merr kete ip me i ba redirect tek nje faqe html ku thot se abonimi ka mbaruar pershembull ...

  si mund te beht , e kam si ide me proxy por te gjitha provat qe po baj spo me rrezultojne 100% efikase, webet me https thot se ska internet ndersa webet pa https i nxjerr do si nxjerr fare . youtube po hapet :p

  desha ndihm nga dikush qe ja din . faleminderit paraprakisht.
   
 2. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  /ip firewall nat
  add chain=dstnat src-address=176.0.0.0/24 protocol=tcp action=dst-nat to-addresses=x.x.x.x to-ports=80

  munesh me perdor proxy ne mikrotik ose external web server
   
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  Kjo vetem nuk ban po don edhe konfigurime te tjera po ja baj te tana por spo ma nxjerr ne te tana linqet se kerkon perdoruesi...?
   
 4. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  postoje configurimin nese munesh edhe te duhet nje web server qe mi pranu connection qe bahen redirect
   
 5. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  neser do i nis konfigurimet hap mas hapi
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
 7. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  kqyre tek firewall nat nese e kij te gjitha ip masquerade nese i kij bane veq subnet qe duhet me pas net
   
 8. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,638
  Pëlqimet:
  948
  Pikë nga trofetë:
  343
  Shiko se ka mundesi ne forum me kan naj tutorial i imi vite me heret per kete gje, ose ka qene nje pyetje dhe ia pata ofru dikujt spjegimin per kete gje, mirpo sme kujtohet se ka vite.....
   
  liridon.h pëlqen postimin.
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,154
  Pëlqimet:
  612
  Pikë nga trofetë:
  258
  Kam kerku skam gjet dot gja :/
   
 10. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  429
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  [​IMG]

  aty ku osht www youtube e vendos ip edhe krejt traffikun e qoon ne ni ip qe e ki webin !! te actions tabi e bon accept e bo :)
   
 11. liridon.h

  liridon.h Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  bane ne pc ni ISS edhe e ndreq ne wwwrot nje html edhe i direkton ne ip qe e vendos ne ISS
   

Shpërndaje faqen

Loading...