1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Recruitment ne Gjermani

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga AVM Digital, 11 Prill 2020.

 1. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  Si kaluat doja te dija me aq informacion sa keni dini nd1 kompani qe merret me Recruitment ne Gjermani. Sepse kam deshire te punoj andej si Graphic Designer. Ose nqs dikush mund te me ndihmoje rreth ksaj.

  Ju Faleminderit
   
 2. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Fillimisht nuk tkisha propozu me u marr me kompani ne ks qe i qojn ne gjermani mbase kerkojn shuma tmdhaja tparave edhe ne kete profesion thuajse jan pak ma te rralla, nuk e di a ke diplom universitare apo diqka qe nihet ne gjermani nese po tkisha sygjeru me i qu dokumentat me i njoft ne gjermani dhe punsimin e ke me te lehet dhe thuajse je i barabart me banoret ne gjermani nkuader te profesionit dhe punsimit, 2. gjithashtu nese ke njohuri te gjuhes te propozoj te shiqosh ne website te ndryshme dhe ta besh aplikimin per pune .

  websitet me te njohura per shpallje tpunes

  Code:
  https://www.xn--jobbrse-d1a.de/
  
  https://www.stepstone.de/
  
  https://de.indeed.com/
  Ndersa per njohje te diplomav i ke te dhenat ne ambasaden e gjermanis ne prishtine
   
  Poshnjari, miraxh dhe AVM Digital pëlqejnë postimin.
 3. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  @lumz Te falenderoj jashtmase vella
   
 4. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mfal qe po perzihem por kam pare postime nga ti si te tipit kerkoj te bej nje team, kam 70 pc si ti perdori, bej disigne per ju e tjera se spo me kujtohen. Tani lexoj qe kerkon info per tu larguar ne Gjermani? Bro po te jap nje sygjerim mos ma merr per te keq, fokusoju diku dhe beje sic duhet.
  Sepse me te gjitha kto tema mendoj qe nuk do merresh seriozisht nga dikush qe te lexon. gjithsesi suksese
   
  exploit.al, LEO33 dhe D3LL4 pëlqejnë postimin.
 5. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  @boni yo bro cdo njeri ka synime. Ato qe une pyes dhe bej jane disa nga gjerat qe i kam ne dore kurse pjesen e Gjermanise nuk e kam ne dore prandaj dhe pyeta. Plus qe njeriu synon per me shume dhe ashtu si ti e di ketu nuk te vlerson njeri. Pse gjysma e ktij forumi punon online? Sepse prap me punet qe bejne fitojn lek nga google ads qe dmth jasht shqiperise, Pse te gjithe thone dua nje ads usa Germany ? Sepse ne kete vend nuk aplikojme dot. Ti Faleminderit per keshillat dhe jam i vetdijshem per ato qe bej dhe perqendrimin qe duhet te kem por dhe gjith kto te tjerat mundet ti ndjek seshte problem sepse ato i kam une ne dore jo Amabasda apo Punedhensi.

  Me Mirkuptim besoj te jem i qarte.
   
  boni pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...